Wojna 1812 roku. Tom 2

Wydawnictwo: Kurpisz
138762165X
historyczna

Publikowane obecnie ponownie po przeszło 60 latach od czasu pierwszego wydania dzieło generała Mariana Kukiela Wojna 1812 roku stanowi najważniejszą pozycję w bogatym dorobku naukowym autora, który odegrał wybitna rolę w historii polityczno-wojskowej Polski XX wieku. Dzieło Mariana Kukiela ma fundamentalne znaczenie dla politycznej i wojskowej historii wojny 1812 roku. Praca przedstawia antecedencje i przyczyny konfliktu, przygotowania i koncentrację armii obu stron walczących, marsz na Moskwę krytycznie oceniony przez Kukiela i bitwę na przedpolach rosyjskiej stolicy, a później odwrót w warunkach surowej zimy rosyjskiej, zakończony kompletną katastrofą Wielkiej Armii.