Korzenie Miasta. Mokotów i Ochota.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Korzenie Miasta". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Veda
9788361932048
historyczna

Kolejny, czwarty, tom serii Korzenie miasta. Warszawskie pożegnania obejmuje Mokotów i Ochotę. Obie dzielnice tworzą wspólnie ukształtowany, historycznie i urbanistycznie, organizm miejski, na południe od linii ulic Niemcewicza, Koszykowej, Pięknej, Górnośląskiej, z licznymi odrostami po obu stronach. Podobnie jak w poprzednich tomach, i tym razem relacje autora oparte są na rozmowach z najstarszymi mieszkańcami tego obszaru, bogatej korespondencji i badaniach archiwalnych.250 czarno-białych fotografii ukazuje Warszawę do 1939 roku, zaś kolorowe zdjęcia przedstawiają architekturę Mokotowa i Ochoty A.D. 1999.

MichałEM | 2015-10-25
Borsukolis | 2014-04-30