Niemcy 1890-1945 Dzieje państwa i społeczeństwa

Wydawnictwo: Avallon
7 (6 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
historyczna

„Znany, ceniony i doświadczony badacz dziejów nowożytnych i najnowszych Niemiec prof. Tadeusz Kotłowski, związany z posiadającym piękne tradycje niemcoznawcze ośrodkiem poznańskim, podjął się opracowania jednego z najważniejszych fragmentów dziejów Niemiec, którego cezury wytaczają: przełom XIX i XX wieku, okres niebywałego rozkwitu gospodarki i nauki niemieckiej, a z drugiej strony kapitulacja III Rzeszy i rozwianie się mitu o niemieckiej światowej potędze. Nie ulega wątpliwości, że w dziejach Niemiec to okres szczególny i ze wszech miar zasługujący na rzetelną i wnikliwą analizę i ocenę. Prof. Tadeusz Kotłowski opisuje dzieje Niemiec na podstawie swoich rozległych doświadczeń wyniesionych z prac nad dziejami Republiki Weimarskiej, czy okresu III Rzeszy. Praca napisana jest z rozmachem. Synteza ukazuje Niemcy w ujęciu dynamicznym na szerokim tle przeobrażeń, które zachodziły w ówczesnej Europie i świecie. ” (fragment recenzji).

źródło opisu: Matras

Ledarg1916 | 2015-12-08

Uważam, że jest to bardzo wartościowa pozycja, zwłaszcza dla tych, których interesuje historia Niemiec. Dużo faktów, ale one nie zanudzają. Dobrze napisane!

Kinga | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Dużo, rzeczowo i niezawile napisanych faktów, dzięki czemu szybko i łatwo się czyta. Tytuł ten naprawdę dobrze pomaga ułożyć sobie w głowie działania niemieckie (a było ich niemało) w czasach II wojny.

zidam | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Kompleksowe ujęcie historii Niemiec w okresie 1890-1945. Narracja podzielona jest na dwa wątki: sprawy wewnętrzne (gospodarka, polityka parlamentarna i partyjna, kultura i społeczeństwo) i położenie międzynarodowe Niemiec. Jest to najnowsze i najpełniejsze przedstawienie historii Niemiec tamtego okresu w polskiej historiografii. Wydaje się być nieformalną kontynuacją książki Salmonowicza "Prusy. Dzieje państwa i społeczeństwa". Godna polecenia!

Tomasz Zając | 2015-06-24

Dobry skrót historii Niemiec, przyjemnie się czytało.

Paweł | 2013-07-31
Piotr Solecki | 2011-10-27