Od Unii Florenckiej do Unii Brzeskiej Tomy 1,2

Wydawnictwo: Instytut Europy Środkowo-Wschodniej
historyczna

Książka na temat historii wysiłków unijnych między chrześcijaństwem wschodnim i zachodnim w latach 1439-1596 a więc między uniami we Florencji i w Brześciu ukazała się w 1958 roku w Rzymie. Dziś, po prawie czterdziestu latach, wydajemy ją w języku polskim w przekonaniu, że warta jest szerszego uprzystępnienia dla osób znających ten język zarówno w samej Polsce jak i poza jej granicami. Długoletnia, bardzo szeroko zakrojona kwerenda źródłowa umożliwia Haleckiemu gruntowne przedstawienie długiego procesu unijnego w państwie polskim związanym bliskimi więzami z Wielkim Księstwem Litewskim aż po akt końcowy 1596 roku. Ze wstępu

Konkwistador_druku | 2014-11-24
Mateusz | 2016-02-13