Barwy i znaki Panzerwaffe Część 2 Panzerabteilung

Wydawnictwo: Armagedon
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Zadaniem tego tomujest dokończenie opisu systemów kodowych i kamuflażowych niemieckich czołgów, w większości przedstawionych już w części pierwszej. Możliwe, że treść tej książki postawi Twoją dotychczasową wiedzę na głowie...

Covalus | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Jak zepsuć dobrą publikację.
Po pierwsze napisać ją językiem ciężkim i "drewnianym". Informacje dawkować w postaci niekontrolowanego chaosu. Wprowadzając do tekstu słowa nielicujące z poważnym opracowaniem "czołgi miały ksywki" czy "użytkownicy Panzerkampfwagonów".
Dostatecznie dużo razy wspominać, że nie wiem dlaczego? W końcu może czytelnik sam sobie odpowie. Dobrać zdjęcia w sposób przypadkowy, zamiast tak aby ilustrowały moją tezę. Następnie podpisać je w sposób następujący " nie wiem co nim jest, ale to dziwne". Gdyby to była moja książka - starałbym się o fotografię stanowiące ilustracje tekstu pisanego. Jeśli ich nie ma, a jestem pewien, że tak było sporządzam rysunki.
Na koniec autor umieszcza obszerną erratę tomu pierwszego i dodaje, że jest tyle jeszcze błędów do poprawienia... że może powstaną kolejne tomy.
Trzy gwiazdki za wydanie- piękny kredowy papier w twardej oprawie. Szkoda, że się zmarnował. Autor posiada ogromny zasób wiedzy, tylko ewidentnie nie potrafi jej...

osman | 2012-06-05