Niespokojny czas

Wydawnictwo: Nowy Świat
837386234X
historyczna

Z miłości do pięknej Polki Thomas Swick zdecydował się na przyjazd z USA do kraju za żelazną kurtyną. Jako nauczyciel języka angielskiego przeżył w Polsce zimę stulecia, czas Solidarności, stan wojenny. Dla cudzoziemca nie były to łatwe doświadczenia, ale z pewnością inspirujące powstała z nich książka ciepła, pełna współczucia, czasem ironiczna, czasem zabawna. Najciekawsze są w niej te chwile, w których amerykańskie poczucie sensu i realizmu spotyka się z socjalistycznym absurdem i totalną niemożnością. Autor przypomina nam, że minęło sporo czasu, zanim doszliśmy do demokracji. Warto sięgnąć po Niespokojny czas żeby powspominać i żeby nie zapomnieć.

Gosia | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Opis naszej Polski w latach 80. Autorem książki jest Amerykanin, książka dość dobrze się czyta.

Juliett | 2016-01-18
Na półkach: 2016, Przeczytane