Wędrówki po Polsce piastowskiej

Wydawnictwo: Świat Książki
historyczna

Podróżując śladami królów i książąt, pochodzących z rodu Piastów, odwiedzamy stare grody, od Krakowa i Płocka po łęczycę i Stary Sącz. Oglądamy miejsce straszliwej klęski pod Legnicą i pole zwycięskiej bitwy pod Płowcami, a także tajemnicze ruiny zamków na szlaku orlich gniazd. Anegdoty, przystępny język.

Dotka76 | 2011-08-21
Na półkach: Przeczytane, historia
Przeczytana: 25 sierpnia 2011

Mam nadzieję, że powstaną kolejne części dotyczące dynastii Jagiellonów, królów elekcyjnych itd.
Na takie książki czekałam.
Wędrówka po Polsce z historią i zabytkami w roli głównej.
Na dodatek bardzo ciekawie napisana.
Zdecydowanie staję się fanką autora!

Kropecka | 2012-07-07
Przeczytana: czerwiec 2012

Jak na lekturę zadaną przez panią z historii muszę przyznać genialna ;D Podręcznikowe formułki i suche informacje na temat królów za nic nie ciekawią moich rówieśników (także i mnie). Sztywne postacie związane na wieki z jakimiś wydarzeniami są po prostu kolejnym progiem do obejścia "3zetką". Zakuć-zdać-zapomnieć. Sławomir Koper pokazuje, że tamci władcy, o których się uczymy byli też zwykłymi ludźmi, o zwykłych potrzebach, tajemnicach, pragnieniach i pomysłach. Koper ożywia w naszych oczach sztywne postacie z obrazów i nadaje nowe kolory historii ;D Jak najbardziej polecam ;]

Marcin | 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Bardzo dobra książka zarówno dla ludzi zaznajomionych z historią jak i dla tak zwanych laików. Dobra na powtórkę przed egzaminem, a także jako lektura do poduszki. Napisana trochę w konwencji przewodnika, trochę jako książka podróżnicza, ale przede wszystkim jako świetna opowieść o historii Polski okresu rozbicia i pierwszego okresu zjednoczenia. Autor w bardzo przystępny sposób wyjaśnia zawiłości polityki, a także mentalności tamtych czasów, ale nigdy nie przybiera to postaci trywialności i traktowania czytelnika jak nieuka.

aniask | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016