Najwyższa Izba Kontroli a prywatyzacja

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Książka obejmuje zagadnienia z pogranicza ekonomii, prawa i nauki zarządzania. U podstaw jej podjęcia można wymienić kilka przesłanek. Jedną z najważniejszych jest brak w literaturze ekonomicznej i innej badań nad kontrolą przebiegu prywatyzacji. O ile zagadnienia związane z prywatyzacją gospodarki polskiej doczekały się licznych publikacji, o tyle kwestie dotyczące kontroli państwowej w obszarze przekształceń własnościowych nie są do końca rozpoznane. Skala dokonującej się prywatyzacji transformacyjnej nie ma odpowiednika w żadnym z krajów o rozwiniętej gospodarce rynkowej. Powyższy fakt rodzi dużo większe wyzwania dla organów kontroli skarbowej w Europie Środkowo-Wschodniej niż w krajach Europy Zachodniej. Powyższa praca stanowi doskonałe źródło wiedzy dla studentów wydziałów prawa i administracji, ekonomii i pokrewnych kierunków studiów akademickich. Treść pracy skierowana jest również do kadry kontrolerskiej w organach profesjonalnej kontroli państwowej oraz do wszystkich osób decydujących o losach prywatyzacji gospodarki polskiej. Zawiera ona zespół informacji przydatnych także szerszemu gronu czytelników. Stanowi ponadto świetną pomoc w podwyższaniu kwalifikacji na drodze samokształcenia.