Mała historia reformacji w Niemczech

Wydawnictwo: WAM
historyczna

Zamierzeniem książki jest przedstawienie zainteresowanym czytelnikom problemów związanych z reformacją. Punktem wyjścia jest reformacja Marcina Lutra, szczególną uwagę poświęcono aspektom teologicznym, aby na koniec omówić spowodowaną przez reformację odnowę ówczesnego Kościoła, będącą wynikiem Soboru Trydenckiego. W tych ramach czasowych zanalizowane są przesłanki, warunki i następstwa reformacji. Z chwilą przerwania tamy, jaką budował wokół siebie w tamtych czasach Kościół, pojawiło się wielu reformatorów i szereg reformatorskich grup, które dążyły do odnowy wiary chrześcijańskiej. Reformacja wyszła wprawdzie z obszaru dawnego cesarstwa, objęła jednak znaczne części Europy i wszystkie tereny pozostające pod wpływem zachodniego chrześcijaństwa. Książka, wyjąwszy pewne ekskursy, omawia sytuację w Niemczech.

lfc_1892 | 2016-10-17
Na półkach: 2016, Przeczytane