Maksimum osiągnięć

Wydawnictwo: Muza
8373197958
biznes, finanse

Maksimum osiągnięć to solidny i systematyczny wykład wiedzy menadżerskiej. Najcenniejsze w tej książce są pomysły na to, co robić, aby przezwyciężyć wszechobecne w naszej osobowości przekonanie, że przecież tego nie zdołam osiągnąć . Książka ma duże walory dydaktyczne, zwłaszcza dla studentów przyszłych menadżerów. Jej wiarygodność wzmacnia fakt, że autor Brian Tracy, jeden z najlepszych światowych specjalistów w szkoleniu kadry handlowej, sam zastosował tę wiedzę w praktyce.

Karla | 2012-02-06

Książka ta przypomina nam że wszystko co osiągamy w życiu zależy od nas. Marzenia to nic innego jak cele, które chcemy osiągnąć, a żeby to zrobić musimy mieć konkretny plan i konsekwentnie go realizować. Jednocześnie uczy nas pozytywnego odbioru tego, co przynosi nam życie. Otwierając się na swoje cele i wierząc, że jesteśmy w stanie je osiągnąć. Nasze własne myślenie, zachowania, są tak głęboko w nas zakorzenione i tak oporne na zmiany, w końcu programowani byliśmy od dziecka. Wymaga to niejako przemodelowania swojej osobowości, może dojrzałości czy gotowości do podjęcia wyzwania? Trzeba odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, oko w oko stanąć z własnymi słabościami.

Książka dla ludzi którzy chcą w życiu coś osiągnąć bądź chcą osiągnąć więcej. Dla tych którzy nie mają dobrego planu na realizowanie. Dla tych którzy chcą żyć ze sobą i innymi w zgodzie.

emmett | 2011-05-14

Są książki, które rozwalają światopogląd i zmuszają do tego, żeby "zaczynać od nowa". Tracy i jego "Maksimum Osiągnięć" jest takim młotem w pozytywnym sensie. Różnica pomiędzy nim a innymi przedstawicielami tzw. literatury motywującej polega na tym, że zamiast pustych haseł jego coaching to spójny system wartości i działań. Tracy formułuje zespół "praw psychiki", do których stosunek determinuje rezultaty naszych działań. Spory zasób wiedzy z zakresu psychologii, filozofii, etyki, marketingu i zarządzania podany jest w przystępny i zrozumiały sposób. Dlatego działa.

Kornel | 2014-02-16
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Sporo wiedzy wartej uwagi jednak zawartej również w wielu innych pozycjach. W związku z tym, że wcześniej czytałem sporo książek w tej tematyce: osiąganie szczęścia, pewność siebie, afirmacje, wizualizacje nie znalazłem w niej dodatkowych informacji wzbogacających moją wiedzę.

KataShi | 2012-02-09
Przeczytana: 25 stycznia 2012

Wiele wniosła do mojego życia, Tracy pomógł zrozumieć mi, jak żyć pozytywnie, a nie gnębić się lękami i zataczać coraz ciaśniejsze kółka.

10/10

Marta Żubrycka | 2013-11-21
Przeczytana: 19 listopada 2013

Świetna książka na początek rozwojowej drogi. Jak to u Tracy'ego... konkret! Dobrze napisane, wyjaśnione i spójne. Ale czy zdziała cuda? Autor podkreśla, że jeśli czytelnik zastosuje wszystkie zasady opisane w książce, to jego życie zmieni się już na zawsze... ale czy jesteśmy w stanie komuś uwierzyć na słowo, porzucić stare nawyki i robić wszystko jak zaleca Tracy... to zależy od człowieka, ale wydaje mi się, że książka jest świetną wskazówką, pokazuje kierunek i można do niej w nieskończoność wracać po konkret, ale pomiędzy tymi konkretami przydałaby się jeszcze jakaś głębia. I to nie jest zarzut do książki, tylko propozycja czytania jednocześnie czegoś innego. Tracy mówi jak odnieść sukces, ale nie rozwiąże problemów, które blokują wielu ludzi. Aczkolwiek może wskazać gdzie problemy te się znajdują. Określiłabym ją jako 'fajną'.

Olek | 2014-10-09
Przeczytana: 08 października 2014

Brian Tracy jak zwykle motywuje nas w sposób, który "zmieni nasze życie." W książce znajdziemy wiele cennych rad, które faktycznie wykorzystane ułatwiają nam życie. Wspomagają, i sprawiają, iż stajemy się bardziej efektywni, a co za tym idzie - szczęśliwsi.

Książka dla każdego, nie tylko dla rekinów biznesu. Zawiera wiele zasad, które można wykorzystać w codziennym życiu.

withloveforreading | 2015-11-06

Dla tych którzy wątpią czy "dadzą radę" :)

Lisek | 2015-04-20

UWAGA OCENIAM WERSJĘ AUDIO!!!

Audiobooka zwyczajnie nie da się przesłuchać. Nie mogę powiedzieć nic o treści, gdyż lektor ma jakieś 90lat i trzecie zęby, które powodują charakterystyczne cmokanie i ciamkanie. Zaciąga też wyraźnie, niczym bohaterowie pierwszych, polskich, czarno-białych filmów, co utwierdza mnie w przekonaniu o jego sędziwym wieku.

Buch | 2015-02-06

Książka jest bardzo dobra dla osób które nigdy wcześniej się nie spotkały z rozwojem osobistym. Sam Brian Tracy jest jakby guru nlp. Ogólnie dobrze się ją czyta, kilka ciekawych rozwiązań. Jak ktoś szuka jak budować cele, określać je i dążyć do ich realizacji, ogólnie jak osiągać sukces w życiu przedstawiony w sposób prosty i jasny.

o_z | 2013-08-06
Przeczytana: lipiec 2013

Brian Tracy wykształcił sobie umiejętność pisania tego samego różnymi słowami. Książek napisał sporo wokół jednego tematu ale nie ma się mu co dziwić. Skoro się sprzedają to warto pisać kolejne.
Niemniej jednak książka na poziomie. Na pewno warto przeczytać. Tym bardziej warto im mniej książek tego autora się przeczytało.