Brama ognia

Cykl: Klątwa Imperium (tom 2) | Seria: Fantastyka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Gate of fire
powieść, fantasy,

Perski czarownik wycofał się do ukrytej warowni wraz z niedobitkami perskiej armii i niezwykłym nowym sługą. Ślubuje odzyskać Pawi Tron. Książę Maksjan wskrzesił z martwych Juliusza Cezara i Aleksandra Wielkiego. Korzystając z mocy ukrytej w sławie obu tych wodzów, próbuje uwolnić Rzym od klątwy, która chroni Cesarstwo, ale i skazuje je na stagnację. Na Wschodzie rozpada się jednostka...

Książę Maksjan wskrzesił z martwych Juliusza Cezara i Aleksandra Wielkiego. Korzystając z mocy ukrytej w sławie obu tych wodzów, próbuje uwolnić Rzym od klątwy, która chroni Cesarstwo, ale i skazuje je na stagnację. Na Wschodzie rozpada się jednostka taumaturgiczna Dwyrina; Zoe opuszcza ją, dowiedziawszy się o zagładzie Palmyry. Pragnie zemścić się na Cesarstwie, które pozostawiło jej miasto własnemu losowi, i próbuje zbuntować Deccopolis przeciwko Rzymowi. Tymczasem w Mekce jeden z ocalałych obrońców Palmyry ma niezwykłą wizję, podczas której otrzymuje szczególną moc i nakaz walki z siłami ciemności.

Do końca wojny jeszcze bardzo daleko. Zamiast dwóch sojuszów pojawiają się trzy, a o władzę nad Ziemią chcą teraz walczyć nie dwie, lecz trzy Siły.

źródło opisu: [Prószyński i S-ka, 2006]

yule33 | 2016-07-07