Wizje alternatywne 4

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wizje alternatywne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solaris

Wybór oryginalnych opowiadań polskich. Zawartość: Marcin Wolski "Lustro i kolumna" Krzysztof Kochański "Europa po deszczu" - krótka powieść Jarosław Grzędowicz "Klub Absolutnej Karty Kredytowej" Maja Lidia Kossakowska "Zwierciadło" - krótka powieść Izabela Szolc "Izabella" Andrzej Ziemiański "Spadek" Wojciech Szyda "Zabójcy czasu" Jacek Dukaj "Córka łupieżcy" krótka powieść

Adam | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Ten tom nie rozbudza ani specjalnie negatywnych emocji, ani - niestety - nazbyt pozytywnych. Nie jest to książka, którą bym np polecał, zaczynającym czytelniczą przygodę z fantastyką. Nie dlatego, że to zbyt trudna literatura. Tu po prostu zawiewa nudą. Szkoda, dobrych ale sknoconych pomysłów. Po prostu szkoda. Jedynie "Spadek" Ziemiańskiego wyrasta ponad średnią. "Córka łupieżcy" Dukaja, zaś zawodzi. To najjaskrawszy przykład dobrego, lecz słabo opracowanego pomysłu.

Marek Rygiel | 2015-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 marca 2015

Kossakowska fenomenalna, niezależnie od tego co pisze. Grzędowicz taki trochę Zajdlowski jakby, choć zakończenie mi się nie podoba. Że niby morał taki, czy co... Reszta raczej niestrawna. Dukaja zwyczajnie nie przetrawiam. W ogóle nie przetrawiam czegoś, co zaczyna się od bełkotu, który ewentualnie później wyjaśnia się "przy okazji." Począwszy od sepulek Lema, na tu obecnym "eldżecie" (?) kończąc. Techno-babble bywa zabawne wyłącznie w Star Treku. I też w minimalnych ilościach.

Pentliczka | 2015-03-31
Przeczytana: 31 marca 2015

Kossakowska Dukaj i Grzedowicz stanęli na wysokości zadania reszta to jakies nieporozumienie.

Draconiveyo | 2016-12-21
Na półkach: Przeczytane, 2012, Fantastyka