Pociągi pancerne Wojska Polskiego 1918a1939

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Badając historię wojskowości wnioskuje się, że wszystkie wynalazki komunikacyjne znajdują militarne zastosowanie. Tak też się stało z pociągiem. Gdy powstały pierwsze maszyny kolejowe, okazało się wkrótce, że opancerzone i uzbrojone stanowią najdoskonalszy środek ochrony ważnych strategicznie szlaków kolejowych. To wywołało konieczność wystawienia pociągu pancernego &ndash, najstarszego komponentu broni pancernej.