SS-Leibstandarte. Historia 1. Dywizji Waffen SS 1939-1945

Wydawnictwo: Bellona
7 (18 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
SS-Leibstandarte. The History of the First SS Division 1939-45
historyczna

Po przegranej I wojnie światowej Niemcy stały na skraju rewolucji, a liczne grupy i frakcje polityczne walczyły o władzę na ulicach miast. Otoczony osiłkami i poplecznikami lubującymi się w ciągłej przemocy, Adolf Hitler szukał ochrony dla swojej osoby, tworząc nową elitę III Rzeszy - Leibstandarte Adolf Hitler. Książka zawiera szczegółowe omówienie historii ludzi, wyposażenia, organizacji i danych o walkach. Zawiera rzadkie fotografie dywizji i jej czołowych postaci od sformowania do kampanii w Polsce, na Zachodzie i Związku Radzieckim.

źródło opisu: Wydawnicto Bellona, 2009

Tomasz Zając | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Książka jest mieszanką wszystkich książek związanych z tematyką LSSAH . :) Wielki plus za to !!! Bardzo fajnie się czytało , dużo ciekawych zdjęć .!

Jarek Trojanowski | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012