SS-Leibstandarte historia 1. Dywizji Waffen SS 1939-1945

Tłumaczenie: Michał Kompanowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zbrodnicze Dywizje SS". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
SS-Leibstandarte. The History of the First SS Division 1939-45
historyczna

Po przegranej I wojnie światowej Niemcy stały na skraju rewolucji, a liczne grupy i frakcje polityczne walczyły o władzę na ulicach miast. Otoczony osiłkami i poplecznikami lubującymi się w ciągłej przemocy, Adolf Hitler szukał ochrony dla swojej osoby, tworząc nową elitę III Rzeszy - Leibstandarte Adolf Hitler. Książka zawiera szczegółowe omówienie historii ludzi, wyposażenia, organizacji i danych o walkach. Zawiera rzadkie fotografie dywizji i jej czołowych postaci od sformowania do kampanii w Polsce, na Zachodzie i Związku Radzieckim.

źródło opisu: Wydawnicto Bellona, 2009

Jarek Trojanowski | 2012-06-30