Mit bohaterski w perspektywie antropologii filozoficznej i kulturowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
8323321930

Autor, filozof i antropolog religii, związany od lat z Uniwersytetem Jagiellońskim, analizuje postać bohatera mitycznego. Przedstawia ją zasadniczo w dwóch perspektywach badawczych: w aspekcie antropologii kulturowej i antropologii filozoficznej. Połączenie tych dwóch ujęć znacznie wzbogaca dotychczasowe opracowania tego zagadnienia i pozwala na wyciągnięcie wniosków przekraczających granice antropologii.

bies | 2016-10-16
Elenarin | 2015-05-22