zesłanie na Sybir (1940-1946) - Wanda Arasimowicz

Wydawnictwo: Nortom
historyczna

zesłanie na Sybir (1940-1946) to wspomnienia Wandy Arasimowicz, pochodzącej z Achrymowicz, pow. Nieśwież, woj. nowogródzkie, o tragicznych losach Polaków na nieludzkiej ziemi. Mimo upływu lat, losy Polaków z Kresów Wschodnich są mało znane, zwłaszcza powojennym pokoleniom. Autorka ukazała, jak brutalne i okrutne było życie w imperium zła ,o czym świadczy choćby fakt, że kilkaset tysięcy Polaków wywiezionych na Sybir nie wróciło do Ojczyzny, gdyż zmarli z głodu, wycieńczenia i chorób.

gosiaque | 2016-08-07
osman | 2012-06-05