NA STOS

Wydawnictwo: Nowy Świat
historyczna

Historia Legionów, a nawet szerzej historia Polski z lat I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej opowiedziana poprzez fragmenty i strzępy dzienników z epoki, historie rodzinne, pamiątki i wspomnienia. Autor w sposób przystępny, ale zarazem przenikliwy, przybliża współczesnemu czytelnikowi ludzi i zdarzenia z czasów walki o niepodległą Polskę. Jeżeli obecnie komukolwiek data 6 sierpnia kojarzy się z jakimś historycznym wydarzeniem, to ze zrzuceniem bomby atomowej na Hiroszimę w 1945 r. A tymczasem przed wojną był to dzień świąteczny. Wprawdzie nie wolny od pracy, lecz obchodzony uroczyście. Oto 6 sierpnia 1914 r. nastąpił wymarsz z krakowskiego parku Oleandry oddziałów strzeleckich pod komendą Józefa Piłsudskiego, które niebawem przeformowały się w Legiony.

książek: 2002
Calamity_kitty | 2014-01-02