O Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
41-45 - одна война или три
8320717868
historyczna

Bardzo krytyczna analiza stalinowskiej mitologii dotyczącej wielkiej wojny ojczyźnianej, opowieść o katastrofalnej klęsce pierwszych miesięcy zmagań z Niemcami, o okrucieństwie, nikczemności i barbarzyństwie sowieckiej armii i jej dowódców, o bezwzględnych grabieżach, dokonywanych przez Armię Czerwoną i tolerowanych przez ich dowódców, o potrzebie nowego spojrzenia na fenomen tzw. zdrajców ojczyzny. Ale to także hołd złożony uczciwym ludziom, manipulowanym przez Kreml. Popow nie boi się ostrych sformułowań, stawia konkretne zarzuty i osądza, kierując się patriotyzmem i jak sam mówi, umiłowaniem prawdy, choćby najbardziej bolesnej.

źródło opisu: iskry.com.pl

źródło okładki: iskry.com.pl