Siedem Lat w Rosji i na Syberii

Wydawnictwo: Czytelnik
historyczna

Wspomnienia prof. Romana Dyboskiego to osobista, często wzruszająca opowieść o akademickim uczonym, którego losy rzuciły w brudne odmęty wojny. Specjalista od literatury angielskiej do armii austrowęgierskiej i rychło dostaje się do rosyjskiej niewoli. Jeniecki los rzuca go na Syberię, gdzie znajduje później swe miejsce w formujących się tam oddziałach polskich. Było to naprawdę dobre miejsce dla obserwacji okropności wojny. Naturalnie ?obserwacji uczestniczącej , bo chaos tej wojny musi wciągnąć absolutnie wszystkich, ale też ?obserwacji niepogodzonej, bo umysł autora wciąż buntuje się przeciw obrazom okrucieństwa i rozkładu..

Faraon | 2014-09-14
Przeczytana: 05 października 2014