Konwój skarbów

Wydawnictwo: Wołoszański
historyczna

Polska rok 1939. W obliczu nieuchronnej inwazji niemieckiej podjęto decyzję o ewakuacji z kraju najstarszych i najcenniejszych pamiątek historycznych przechowywanych na Wawelu, chcąc je uchronić przed zniszczeniem przez wroga. Po pełnej niebezpieczeństw podróży, której trasa wiodła przez Rumunię, Francję i Anglię, królewskie skarby dotarły bezpiecznie do Kanady, gdzie miały pozostać do końca wojny. Jednakże tu ich dziwne losy tak naprawdę dopiero się zaczynały.

pierzyna | 2015-01-02
Roberto | 2013-05-20