Mroczne opowieści. Wampir obrońca

Tłumaczenie: Magdalena Olejnik
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
El mundo flotante
Podziemny Świat, wampir

Bice musiała uciec z domu. Kiedy o zmierzchu przechodzi przez pusty park, nagle napada ją złodziej i próbuje zabrać jej plecak. Wtedy pojawia się ubrany na czarno blady mężczyzna i ratuje dziewczynkę. To Kruk, człowiek niepodobny do innych, który wprowadzi Bice do tajemniczego Podziemnego Świata.

kulka | 2014-06-04

"Wampir obrońca" to cieniutka książka kupiona przeze mnie w dzieciństwie, gdy przeżywałam okres zainteresowania tematyką wampiryzmu. Teraz z pewnością nie wywołałaby we mnie takich emocji jak wtedy, ale oceniając ją z perspektywy jedenastolatki wypada naprawdę dobrze.
Historia, wbrew tytułowi, nie jest typowym horrorem. Jest to opowiastka "prawie że z życia wzięta" (choć nikomu nie życzę takich przygód), zabarwiona odrobiną fantastyki, traktująca wampiryzm jako chorobę. Zdecydowanym minusem jest to, że książka wydaje się być niedokończona. Szukałam dalszej części, ale wydaje mi się, że po prostu nie powstała. Podsumowując, książka jest w porządku, ale zdecydowanie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z literaturą horroru. Innych wyłącznie rozbawi swoją prostotą.

Curluska | 2015-01-23
Przeczytana: 28 listopada 2012

Pierwsza, aż tak pamiętana przeze mnie książka. Wspaniały, mroczniejszy klimat, z charakterem skierowanym do młodszej młodzieży.

katalina | 2014-08-14

Świetna książka

Tori | 2014-09-19

Książka ciekawa i wciągająca. Szkoda jednak ze wydaję mi się być nie dokończona. Szukałam następnego tomu tej książki ale się zawiodłam nic nie znalazłam. Lecz książka godna przeczytania.

agutek | 2011-05-27

pełna grozy i bardzo ciekawa książka

Julik | 2011-08-27

Super książka♥

Xamara | 2011-07-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wampiry..
Przeczytana: sierpień 2010

Kupiłam ją na Tanich Książkach za parę złotych, bo nie miałam co czytać, a tam można czasem trafić na coś ciekawego...moim zdaniem ta książka jest marna..co z resztą widać po mojej ocenie.

vikab | 2013-10-11
Przeczytana: maj 2010

Najlepsza książka dla młodzieży na świecie! Jest ciekawa, interesująca,niezwykła i inna niż normalne książki. Przeczytałam ją dwa razy

Madeline | 2011-07-18
Przeczytana: kwiecień 2011

Super książka leprza niż ,,wampir wegetarianin''Polecam!!!:):):):):)

Aivariel | 2013-03-24
Przeczytana: 2009 rok