Skórzaki przeciw okrętom

Wydawnictwo: Bellona
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Bitwa na Wiśle, blisko twierdzy Latarni, która rozegrała się po przegranej przez Szwedów bitwie pod Oliwą, mimo że stanowi epizod w wojnie o ujście Wisły, jest ważna pod względem taktyczno-operacyjnym. Spróbujmy więc przyjrzeć się problemom taktycznym flot działających na wodach Zatoki Gdańskiej w pierwszej połowie XVII wieku.

Mazin82 | 2012-04-01

"Kontynuacja" Oliwy tegoz autora. Ksiazka opowiada o niezwyklym epizodzie wojen polsko-szwedzkich - starciu wojsk ladowych Gustawa Adolfa ( artylerii ) z okretami wojennymi Zygmunta III.
Wada jest tu pewna wtornosc, opis sytuacji politycznej i militarnej jest zblizony do tego w Oliwie i niektorzy beda chcieli od razu przeskoczyc do tytulowej batalii.
Niemniej zdecydowanie polecam.

| 2011-07-18