Kobieta, mieszkanie, powieść

Wydawnictwo: Atut
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
837432130X

Książka opisuje perypetie wkraczającego w dorosłe życie młodego człowieka, którego ambicje sformułowane są w tytule utworu. Jest zajmującą i barwną opowieścią, zbudowaną z drobnych zdarzeń przeciętnego życia i relacją z nieprzeciętnej intensywności jego przeżywania.

Michał | 2015-09-26
Przeczytana: 26 września 2015

Nie każdemu przypadnie do gustu takie pisarstwo. Po "Abschaffelu" wiedziałem mniej więcej, czego spodziewać się po autorze - i się nie zawiodłem. Genazino z zdumiewającą precyzją odnotowuje najdrobniejsze przejawy rzeczywistości oraz tego, w jaki sposób narrator ją odbiera. Do tego jest momentami rozbrajająco szczery (opisy 'wydarzeń' które narrator raportuje w lokalnej prasie są mistrzowskie!) i na swój specyficzny sposób zabawny. Tutaj wyczuwa się dobrego pisarza: w jednym, skrojonym na miarę zdaniu potrafi zawrzeć to, co ktoś musiałby klarować przez godzinę.

Książka krótka, ale wypełniona po brzegi dobrym piórem.

SleepingBeauty | 2012-05-11
11anna99 | 2011-09-28