Rachunkowość finansowa w zadaniach i przykładach

Wydawnictwo: C.H. Beck
biznes, finanse

Poznanie zasad rachunkowości jest niezbędne dla sprawnego i efektywnego zarządzania jednostką gospodarczą. Prezentowane opracowanie obejmuje zagadnienia z zakresu podstaw rachunkowości oraz wybranych ewidencji szczegółowych, a jego celem jest umożliwienie zweryfikowania i ugruntowania zdobytej wiedzy z zakresu rachunkowości finansowej. Publikacja stanowi zbiór zadań pomyślanych jako pomoc do zajęć dydaktycznych z rachunkowości finansowej lub do samodzielnego rozwiązywania. Każdy rozdział zakończony jest przykładowym zadaniem wraz z jego rozwiązaniem. Zakres tematyczny zebranych zadań dostosowany jest do treści prezentowanych w książce Rachunkowość finansowa wybrane zagadnienia .