Od zwycięstwa do upadku. Siły zbrojne związku Radzieckiego 1945 - 1991.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historyczna

Publikacja przedstawia przeobrażenia, jakie zachodziły w Armii Radzieckiej i resortach siłowych związku Radzieckiego pod wpływem przemian geopolitycznych po II wojnie światowej. Odrębnie opisane zostały resorty sił lądowych, powietrznych i morskich.Autorzy ukazują dzieje i strukturę armii od wewnątrz a przez pryzmat biografii i mentalności głównodowodzących, którzy mieli znaczący wpływ na politykę zSRR. Prezentują poufne, nieznane i zniekształcane dotychczas fakty i interpretacje. W tekście nie brakuje licznych anegdot i ciekawostek z życia dowódców, informacji na temat obowiązujących w armii regulaminów, zwyczajów i zasad. Przykładowo dowiemy się, że w Sztabie Generalnym na rozkaz Stalina ustalono całodobowy system pracy, w tym ścisłe godziny odpoczynku oficerów sztabowych. Poznamy także powstające w armii rozmaite frakcje i koterie oraz inspirowane przez nie intrygi.

Grekorn | 2016-02-11
Darek | 2015-04-03