historyczna

Pierwsza książka w której w wyczerpujący sposób omówiono zjawisko terroryzmu w XX i XXI w. Autorzy wyjaśniają genezę terroryzmu, wyodrębniając zarówno czynniki sprzyjające rozwojowi tej formy walki, jak i hamujące go. Szczegółowa analiza pozwala wychwycić podobieństwa i różnice między poszczególnymi organizacjami, ich priorytetami, podłożem politycznym i ideologicznym oraz sposobami działania. Publikacja jest owocem wielu lat pracy badawczej autorów studiujących fenomen terroryzmu w najlepszym europejskim ośrodku a Instytucie Badań nad Terroryzmem i Polityką Bezpieczeństwa Uniwersytetu w Bonn. Nie odwołują się oni do strachu przed możliwymi zamachami, nie epatują przemocą stosowaną przez terrorystów, ale a przeprowadzając rzetelną analizę a pokazują obiektywną historię zjawiska terroryzmu.

Novik | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Faktycznie, jest to kompendium wiedzy o historii, strukturze i sposobach funkcjonowania terroryzmu. Wszystkich tych zjebow z międzynarodówek dzihadu, ira, eta, tamilskich tygrysów, prehistorii raf oraz czerwonych brygad. A takze mniej znamych grup i grupeczek. Dodatkowo zaopatrzone w kalendarium oraz notki biograficzne najbardziej spektakularnych bohaterów.
I wszystko byłoby fajnie gdyby nie kuriozalnie słabe tłumaczenie, wprowadzające w niewesołe przecież historie pewien wymiar komiczny.
Na przykład: przy próbie zapięcia Fuchsowi kajdanek policjanci stwierdzili, ze wybuch urwał mu obie dłonie.

kasiaa1602 | 2013-06-05
Przeczytana: lipiec 2012

badrzo pomocna przy pisaniu licencjata:)

wladcalasow | 2016-09-15
martaa0 | 2016-07-22