Przewodnik po konsolidacji sprawozdań finansowych. Teoria, zastosowania praktyczne, regulacje

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Pierwsze na polskim rynku wydawniczym całościowe omówienie praktycznych aspektów konsolidacji. Autor współpracuje m.in. z MF oraz KPWiG. Opracowanie pomaga zrozumieć istotę sporządzania skonsolidowanych sprawozdań fianansowych, prezentuje gotowe procedury, metody i techniki konsolidacyjne, analizuje kilkadziesiąt przypadków szczególnych, ilustrując je przykładami, oraz podaje rozwiązania problemów trudnych, w tym nieuregulowanych w przepisach. Dogłębnie komentuje obowiązujący stan prawny, porównując polskie regulacje rachunkowości z postanowieniami MSR, US GAAP i dyrektyw unijnych.Nieocenione narzędzie pracy księgowych, biegłych rewidentów, doradców podatkowych, analityków, zarządów, rad nadzorczych i właścicieli grup kapitałowych, a także wykładowców i studentów.

Alicja | 2016-01-19
Patrycja Luranc | 2015-05-09