Symbole Indian Ameryki Północnej

Wydawnictwo: Kos
7 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
symbole, Indianie
historyczna

W książce znajdziesz ponad 300 symboli indiańskich, przedstawionych zgodnie z ich pierwotnym sensem, a przez to zbliżających nas, ludzi współczesnych, do Ziemi, naszej Matki. Poznasz zarówno znaki powszechne stosowane przez wszystkie plemiona, jak również znaczenie kamieni i zwierząt, totemów oraz symboli o bardzo głębokim przesłaniu kulturowo-religijnym, takich jak piaskowe obrazy Indian Navajo.

Książka nie jest może dla każdego, ale z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników Indian. Chociaż nie tylko. Znajdują się w niej opisy indiańskich symboli i wzorów. Zarówno te powszechnie znane jak łapacz snów, kokopelli czy różne strzałki, jak i te znane tylko nielicznym. Mimo swej prostoty zawierają one w sobie głębokie, duchowe przekazy, uczą i przypominają o jedności stworzenia, mądrości Wszechświata, miłości Matki Ziemi, niewinności otwartego serca. Dzięki tej książce całkiem inaczej spoglądam dziś na indiańskie wzory. To już nie są jedynie piękne i proste rysunki, ale kolory i formy, które dotykają mego serca.

Dodatkowo książka zawiera rozdział o mocy zwierząt. I chociaż poszczególne ich opisy nie są obszerne, to jednak mogą być bardzo inspirujące, zwłaszcza dla kogoś kto w tym temacie dopiero zaczyna raczkować. Z pewnością można się z nich wiele nauczyć.

Jednym słowem książka bardzo ciekawa, przynajmniej dla mnie. Jak najbardziej polecam.

| 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Książka zawiera popularne (np. łapacz snów, malowidła na tipi, znaki na koniach), jaki i mniej znane symbole Indian (np. znaczenia okręgów, kresek, masek Kchina). Choć ta lektura jest dość długa, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, ponieważ została napisana łatwym językiem, a połowę jej objętości stanowią świetnie wykonane ilustracje poszczególnych symboli. Książka dla każdego miłośnika kultury indiańskiej.

KateLozen | 2011-09-07

Książka, jak tytuł wskazuje, jest omówieniem symboli Indian Ameryki Północnej. Polecam "Indianerom"

Mortisha Bonney | 2014-04-20
Przeczytana: 2010 rok