Skarby Rzeczypospolitej. Z dziejów polskiego kolekcjonerstwa sztuki w Polsce od XIII do końca XVIII wieku

Wydawnictwo: Bosz
83-87730-65-3
album, reprodukcje
historyczna

Wyjątkowy w swym charakterze album. Inspiracją do jego powstania stała się wystawa „Thesauri Poloniae”, prezentowana w Kunsthistorisches Museum w Wiedniu jesienią 2002 roku. Ekspozycja ta zgromadziła najcenniejsze eksponaty z polskich kolekcji historycznych, zaczerpnięte z różnorodnych zbiorów muzealnych i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Album naszego wydawnictwa, przygotowany we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie, podejmuje tę samą ideę. Znalazły się w nim bowiem przedmioty świadczące o bogactwie polskiej historii i kultury, najwybitniejsze dzieła sztuki, zarówno świeckiej jak i sakralnej. Włócznia Świętego Maurycego, średniowieczne rzeźby, wawelskie arrasy, Dama z gronostajem, to tylko kilka z reprodukowanych w albumie skarbów.

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl/

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/