Klio. Czasopismo poświęcone dziejom Polski i powszechnym 5/2004

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
1643819105
historyczna

Spis treści Artykuły: Wojciech Piasek: Wizja świata i człowieka w twórczości Witolda Kuli antropologiczna perspektywa badań nad piśmiennictwem historiograficznym, Ralf Urban: Rzymskie rozumienie historii, Krzysztof Kwiatkowski: Przeciw Batu-chanowi czy Mendogowi okoliczności, wymowa i znaczenie polityczne koronacji Daniela Romanowicza Halickiego na króla Rusi w 1253/1254 roku, Eduard S. Kulpin, Władymir I. Pantin: Przezwyciężenie średniowiecznego kryzysu spoleczno-klimatycznego w Europie Wschodniej w XVI-XVII wieku (na przykładzie Opola Suzdalskiego i dóbr klasztoru Kiryłło-Białozerskiego), Michel Figeac: Szlachta w mieście. Rola społeczna i wplywy kulturalne w epoce Oświecenia, Harry T. Dickinson: Wielka Brytania a rewolucja amerykańska, Materiały: Aleksander Smolinski: Organizacja kawalerii samodzielnej Wojska Polskiego w latach 1930-1939, Irina N. Nikulina, Nina A. Jakowlewa: Polacy w Ałtaju w materiałach Centrum Przechowywania zbiorów Archiwalnych Kraju Ahajskiego oraz Oddziału Dokumentacji Specjalnej zarządu do Spraw Administracji Kraju Ałtajskiego, Artykuły recenzyjne i recenzje, Noty bibliograficzne, Kronika naukowa