Słownik mitologii Mezopotamii

Tłumaczenie: Andrzej Reiche
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Słowniki Encyklopedyczne "Książnicy"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
historyczna

W Mezopotamii, kolebce cywilizacji, odkryto jedne z najstarszych miast świata, tam również zostało wynalezione pismo. Mieszkańcy tych ziem wykształcili bogaty i skomplikowany system symboli, bóstw i wierzeń religijnych. Autorzy przybliżają ów system, niejednokrotnie trudny do zrozumienia dla współczesnego czytelnika. Słownik jest bogato ilustrowany, zawiera wstęp historyczny, tablice chronologiczne oraz indeks.

hanciu | 2015-02-19
Na półkach: Przeczytane, Historia