Przedświt

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Nakom

Ostrożnie, z uwagą poruszała się wśród fetoru rozmemłanych i ograbionych trupów. Nie przeżyłaby swoich 26 lat, gdyby była lekkomyślna. Podążając na wschód, dotarła po zmroku do Chico - a raczej tego, co z miasta zostało. Piraci zemścili się tu na nielicznych pozostałych mieszkańcach. Wiatr kołysał trupami straszliwie okaleczonych mężczyzn, powieszonych za nogi na latarniach. Były tam również kobiety. Jedna z nich jeszcze żyła. Jej nagie zmaltretowane ciało zwisało z połamanej tablicy ogłoszeń...

OlGaAA | 2015-03-11
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 marca 2015

Nazwałabym ją książką drogi, a dokładniej książką drogi bez celu. Zaciekawiła mnie ta wizja post apokaliptyczna. Książka opowiada o szukaniu swojego miejsca, o ciągłej walce o przetrwanie w delikatnie rzecz ujmując "szeroko rozumianych ciężkich okolicznościach przyrody".
O ciekawej relacji między kobietą a mężczyzną, która stopniowo się rozwija w miarę jak zmienia się zależność (symbioza) jednego od drugiego. Jak dla mnie dobra mroczna wizja i książka. Na pewno zapadnie mi w pamięć.

Kevorkian | 2014-09-17
Na półkach: Przeczytane, Fantasy/s-f, 2014
Przeczytana: 16 września 2014

Fatalna grafomania.

Początek był dość krwawy i zapowiadał coś w rodzaju thrilleru postapokaliptycznego, niestety autorka szybko wyprowadziła mnie z błędu. Tzn to chyba w jej zamierzeniu miał być thriller postapokaliptyczny, bo mamy mutantów, postapokalipsę, pościg, walki z groźnymi dzikimi zwierzętami, nawet krwawych fanatyków religijnych, tylko całość jest napisana stylem 16-letniej blogerki, która ma 5 z polskiego, więc postanowiła napisać książkę. Tragedia. Dramatyczne momenty są opisane tak idiotycznie, ze w większości przelatują prawie niezauważone, a fabuła głównie opiera się na tym, że bohaterowie idą. Zresztą to jest główna oś fabuły - Thea oraz Evan idą. Dokąd? W sumie nie wiadomo, bo książka się urywa jak nadal idą.

Książka, mimo sztampowości pomysłów, miała potencjał na dobre, wartkie, przygodowo-apokaliptyczne czytadło, ale niestety, ten potencjał został absolutnie i całkowicie zmarnowany.

Nie polecam.

ryszpak | 2014-06-25
Przeczytana: 1995 rok

Jedna z pierwszych (po "Kantyczce dla Leibowitza") wizji postapokalipsy, jaką czytałem i - co widać po ocenie - mam do niej stąd spory sentyment.

Gośka | 2011-10-28
Na półkach: Przeczytane, Tablet
Przeczytana: 28 października 2011

Ona-samotna kobieta-mutantka szukająca swojego miejsca na świecie.On-ranny były przywódca Piratów-bandy mordującej,rabującej i niszczącej wszystko co napotka na swej drodze.Świat-miejsce skażone chemikaliami,zamieszkałe przez sponiewierane resztki ludzi,mutantów,przeobrażone zwierzęta.
Cała książka-dość krótka zresztą-opowiada o ich podróży,szukaniu swojego miejsca,unikaniu niebezpieczeństw i walce o przetrwanie.Dość brutalne opisy morderstw,ale nie przesadnie.Książka raczej przygodowa niż fantastyczna.Historia nie nadzwyczajna ale czyta się lekko.
Moim zdaniem średnio ciekawa:-)

Helluo_librorum | 2016-07-05
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 05 lipca 2016

Autorka miała kilka ciekawych pomysłów ale żadnego z nich nie zdołała przedstawić w interesujący sposób. W efekcie jest to książka właściwie o niczym.

NINa | 2012-10-06
Przeczytana: 01 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

'Przedświt' to tak dobra książka, że przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Doskonała post-apokalipsa z negatywnym zakończeniem.

Sebastian Skopp | 2016-11-14
Przeczytana: 2006 rok