Seks. Portrety namiętności

7 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Sex. Portraits of Passion
seks
historyczna

Erotyka zawsze fascynowała artystów. Książka przedstawia najciekawsze sceny erotyczne w sztuce różnych cywilizacji. Autor zaprezentował przykłady malarstwa, fotografii, kadrów z filmu, a nawet komiksy. W poszczególnych rozdziałach obserwujemy jak partnerzy oddają się flirtowi, widzimy pierwszy pocałunek, wzajemną fascynację, wreszcie odpoczynek po spełnieniu. Książka będzie doskonałym prezentem nie tylko dla zakochanych miłośników sztuk plastycznych.

źródło opisu: Wydawnictwo Arkady, 2008

źródło okładki: http://www.arkady.com.pl/product/5702,seks_portrety_namietnosci.html

Marysieńka | 2012-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2012

No cóż, mogę powiedzieć dziś kupiłam i dziś przeczytałam:)))Zastanawiam się jak tę pozycję opisać...Powiem tak...jeszcze nieraz po nią sięgnę...Autor zebrał tu szereg obrazów i fotografii, mających zilustrować obyczaje seksualne ludzi od czasów antycznych po współczesne. Swoje spostrzeżenia a także ciekawe informacje z historii i biografii znanych postaci oraz cytaty z literatury pogrupował w 8 rozdziałach - Od pierwszego spojrzenia, Flirt, Zaczęło sie od pocałunku, Namiętny uścisk, Rozbieranie, Gra wstępna, Główne wydarzenie i Miłe wspomnienia. W każdym z rozdziałów znajdują się ilustracje mające nam przyblizyć obyczaje z różnych epok, są to głownie obrazy znanych malarzy ale też zdjecia znanych fotografików.
Książeczka rozmiarów 13/18, wydana na papierze kredowym, kolorowa...jako, że interesuje mnie malarstwo i dziedziny pokrewne z wielką przyjemnością oddałam się tej lekturze, tymbardziej, że przekazuje ciekawe treści...choć może ze względu na tematykę nie tak popularne. Jest...

Jagna | 2012-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: maj 2012

Mini album nasycony erotyzmem.

Mnóstwo pięknych prac z każdej możliwej dziedziny sztuki i świetnie dobrane cytaty.

Jedyny minus tej książki to czasem zupełnie zbędne i niechlujne opisy zdjęć.

wildfemale | 2012-05-20
Przeczytana: 20 maja 2012

Bardzo atrakcyjna książka zawierająca krótkie interpretacje i oczywiście same zdjęcia dzieł sztuki dotyczących różnych etapów gry miłosnej. Fantastyczna propozycja prezentu dla ważnej dla nas osoby lub... dla siebie, celem rozwijania wrażliwości erotycznej.
Drażnią czasem naciągane interpretacje i drobne niedociągnięcia przy składaniu tekstu.

Obszerniejsza recenzja: http://psunabude.blox.pl/2012/05/Seks-Portrety-namietnosci-recenzja.html

Jo86 | 2017-10-20
Przeczytana: 20 października 2010