Profesura z morzem w tle

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

To kolejna w dorobku Autora praca należąca do gatunku biografii zbiorowych. Tym razem pretekstem do jej napisania była 85. rocznica wojskowego szkolnictwa morskiego. Podjęta została w niej próba spojrzenia na dzieje tegoż szkolnictwa z perspektywy ludzi, którzy przez kilka dziesięcioleci tworzyli naukowy i organizacyjny fundament dzisiejszej Akademii Marynarki Wojennej. Czytelnik otrzymuje do ręki zapis wielogodzinnych rozmów, które Autor odbył z bohaterami tej narracji. Profesorowie, bo rzecz sama w sobie ich dotyczy, współtworzyli uczelnię jako ośrodek kształcenia kadr oficerskich, ale również kształtowali jej wizerunek w środowisku akademickim.