Mój krzyk Ojczyzny był krzykiem

Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna "ADAM"

W związku ze zbliżającą się 20 rocznicą śmierci(18.10.2004r.)ks. Jerzego Popiełuszki Oficyna ‘‘ADAM’‘ opublikowała pracę zbiorową pod red. Jana Korcza ‘‘Mój krzyk, Ojczyzny był krzykiem’‘. zawiera ona 35 wypowiedzi, w formie autoryzowanych wywiadów, z wybitnymi przedstawicielami Kościoła oraz osób świeckich, które znały, przyjaźniły się lub współpracowały ze zmarłym tragicznie kapelanem ‘‘Solidarności’‘. Są to ważne i wiarygodne świadectwa o jego życiu, pracy duszpasterskiej, osobowości, posłudze ludziom pracy i prześladowaniu ze strony reżimu totalitarnego. Rzucają one światło na kulisy tej okrutnej zbrodni. Inspiratorzy i mocodawcy uniknęli ziemskiego wymiaru sprawiedliwości, a bezpośredni sprawcy już są na wolności. Książkę ubogaca ponad 100 zdjęć czarno-białych i kolorowych rzadko lub w ogóle niepublikowanych. Jest to najlepiej udokumentowana praca dotycząca męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki przed zbliżającą się beatyfikacją.