Literatura polskiego średniowiecza wobec poetyki europejskiej

Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN
historyczna

Książka powstała w ramach projektu badawczego Polskie dziedzictwo kulturowe w nowej Europie, który został zainicjowany przez Instytut Badań Literackich PAN. W realizacji projektu, koordynowanego przez IBL, uczestniczyło około stu pracowników naukowych, wywodzących się z dwunastu placówek badawczych. Przedmiotem prac była interpretacja polskiego dziedzictwa kulturowego, dokonana z perspektywy jego roli w kulturze europejskiej. Badania objęły całość polskiej kultury od średniowiecza aż po współczesność.

Miro | 2015-12-10
| 2010-11-26