Lapidaria I-III

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja wybranych dzieł Ryszarda Kapuścińskiego pod red. B.Dudko i M.Szczygła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA

Mateusz | 2011-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2011

Setki, tysiące akapitów... co kilka stron poruszana jest inna tematyka, od biedy, po media, pisarzy, kulturę, rolę i przyszłość książki, terroryzm, imigrację itd. itp. Co najmniej paredziesiąt poruszonych tematyk, okraszonych komentarzami, przemyśleniami i niezliczoną ilością cytatów.

Książka jak zbiór lapidariów I, II i III w wielu aspektach wydaje się być nader proroczą, aktualną, a przecież powstawała w latach ok. 1992- 1996.

Polecam tą pozycję Każdemu, można czytać ją "na raty" nawet po jednym akapicie codziennie.

Oryginalna kompozycja, nietypowe, urywane zapiski... są zapewne duża zaletą.

pippi | 2015-09-11
Na półkach: 2015, Reportaż, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2015

Świetne, wręcz genialne myśli uchwycone w odpowiednim momencie dziejowym. Uwielbiam Kapuścińskiego za trafność spostrzeżeń, wychwytywanie tego, co ulotne oraz za szacunek i dystans, jaki ma do otaczającego go świata. I osobiście wyznam, że "Lapidariów" nie "przeczytałam", ja się nimi delektowałam:)

andydufresne | 2013-05-06
Przeczytana: 04 maja 2013

Zapiski, obserwacje, komentarze i refleksje Ryszarda Kapuścińskiego na temat otaczającego świata. Mimo że powstały wiele lat temu zadziwiają swoją aktualnością. Książkę tą należy czytać bez pośpiechu - nie więcej kilka akapitów na raz, a potem zastanowić się nad tym co się przeczytało. Z pewnością będę do niej wracał.

divinacommedia | 2013-12-04
Przeczytana: 2004 rok

Przygodę z Kapuścińskim zaczęłam właśnie od Lapidariow, żeby zobaczyć, czy mi się spodoba. I zaczęło się :-) po cyklu Lapidariów przyszedł czas na Heban, Cesarza i wiele innych. Do dzis me marzenie o podróży do Afryki Kapuścińskiego pozostało niespełnione.Czeka na swoją kolej.

Adam | 2013-07-22

Lubię Kapuścińskiego bez względu na wszystko. Nawet jak notował na serwetka w knajpie pokazywał swą ponadprzeciętną zdolności obserwacji.

Elenaj | 2012-09-27

Lubię Kapuścińskiego w takim wydaniu filozoficzno-poetyckim.
Erudycja i mądrość,empatia i dobroć,ewidentnie wyzierają z tych tekstów.

Rad_i_usz | 2014-08-08

Najsłabsza w mojej opinii książka Kapuścińskiego.

Robreader | 2011-07-18

czytuję co jakiś czas, niezłe....

Dragonfly | 2016-11-04
Na półkach: Kapuściński, Przeczytane