Karol Lilienfeld-Krzewski (1893-1944). Biografia

Wydawnictwo: Semper
historyczna

Biografia literata i dziennikarza, który w latach dwudziestych XX wieku był m.in. dyrektorem Rady Programowej Polskiego Radia. Karol Lilienfeld-Krzewski. Legionista, literat, polityk, kpiarz, złośliwiec, prześmiewca.... Życiorys ulubionego wesołka Józefa Piłsudskiego wpisał się w skomplikowane losy Polski międzywojennej, której popularny Kapral Szczapa stał się jednym z najbardziej wyrazistych, choć dziś nieco zapomnianych symboli.