Historia Saskiej Kępy

Wydawnictwo: Nobilis
978-83-60297-26-1
historia, Saska Kępa, Warszawa

Nowa książka Waldemara Łysiaka "Historia Saskiej Kępy", to luksusowa edytorsko, bardzo bogato ilustrowana opowieść o kilkuwiekowych dziejach kultowej, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy stołecznego grodu, pełna romansów królewskich, wydarzeń wojennych i powstańczych, oraz bulwersujących (także erotycznych) detali raju rozrywkowego, jakim Saska Kępa była przez cały XIX wiek.

Gwidon40 | 2014-12-23
Przeczytana: 24 maja 2015

Bardzo pięknie wydany album. Warto go mieć.

bibliofilka | 2011-09-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2011

"Historia Saskiej Kepy" to kolejny (po "Empireum") dowód, iż Wydawnictwo Nobilis nie finansuje edytorsko wyłącznie bestsellerów - książek nastawionych na zysk. Albumowa monografia zainteresuje wąskie grono czytelników (głownie mieszkańców warszawskiej dzielnicy Saska Kępa). Każdy jednak wyjątek potwierdza regułę (tu mam nadzieję, że niejedyny). Ja nie mam z Warszawą za wiele wspólnego i nigdy jeszcze nie byłam na Saskiej Kępie. Mimo to przeczytałam tę monografię z wielką przyjemnością i zachwytem. A "Historia..." "będzie miała duże kulturowe znaczenie jako swoisty pomniczek i wzór utrwalania drukiem lokalnych czy regionalnych patriotyzmów. Powinny się one rozwijać i promować tym bardziej, im bardziej Polska jako państwo traci coraz więcej aspektów suwerenności na rzecz Europy zespolonej, zjednoczonej, zglajszachtowanej" - tak pisze w notce redaktorskiej Krzysztof Sobieraj z Wydawnictwa Nobilis.

Oczywiście nie muszę dodawać, że wydawnictwo dołożyło wszelkich starań, aby pozycja...