Sowiecka strategia geopolityczna w Europie a Polska 1924 - 1943

Wydawnictwo: Sprawy Polityczne
9788392190622
historyczna

Książka poświęcona analizie sowieckiej polityki zagranicznej wobec Europy Wschodniej w latach 1924 1943. W tych latach polityka czerwonej Rosji spotykała się z żywą reakcją strony polskiej, która potrafiła przedstawić i próbować wdraac w życie swoje koncepcje polityczne, które miały na celu nie tylko obronę niepodległości Rzeczpospolitej, ale i zapewnienia bezpieczeństwa wobec sowieckiego zagrożenia dla tej części Europy. Rok 1943, który zamyka ksiażkę, jest początkiem długiego okresu, kiedy to polska polityka pozbawiona była jakiejkolwiek niezależnościw wobec Rosji.

litpawel | 2015-07-28