Kapelani Solidarności 1980-1989

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Pierwsza książka, która przypomina rolę, jaką w dziejach Solidarności odegrali księża katoliccy. Byli u jej narodzin, niosąc duchową pomoc strajkującym w sierpniu 1980 roku służyli jej w czasie 16 miesięcy nieskrępowanej działalności towarzyszyli zdelegalizowanemu Związkowi w stanie wojennym i późniejszych latach. Nie tylko nieśli różnorodną pomoc represjonowanym i ich rodzinom, ale także, w rozmaity sposób, uczestniczyli w antykomunistycznym podziemiu, aż do 1989 roku. Autor prezentuje sylwetki 13 kapelanów Solidarności , wśród nich tak znanych postaci jak ks. Jerzy Popiełuszko, ks. Kazimierz Jancarz, bp Edward Frankowski, ks. Hilary Jastak, ks. Henryk Jankowski, o. Stefan Miecznikowski, o. Ludwik Wiśniewski. Opisuje ich drogi życiowe, wspomnienia z czasów kapelańskiej aktywności, rozmawia także ze świadkami ich posługi i postawy w tamtych latach.

Bartek | 2011-10-30
Na półkach