Krótka historia filozofii amerykańskiej

Wydawnictwo: Kos
historyczna

Frantisek Mihina (1944, Smolenice) jest absolwentem Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu w Bratysławie (1971). W roku 1973 uzyskał stopień doktora filozofii na podstawie rozprawy Filozofia aktualnych entit A. N. Whiteheada (Filozofia jestestw aktualnych A. N. Whiteheada, Wydział Filozoficzny uniwersytetu w Preszowie) w roku 1975 stopień kandydata nauk filozoficznych na podstawie pracy Lingvisticka filozofia v systeme analytickej filozofie (Filozofia lingwistyczna w systemie filozofii analitycznej Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Komenskiego w Bratysławie). Habilitował się publikacją Sucasna zapadna filozofia a jej logicko-lingvisticky obrat” (Filozofia współczesna i jej zwrot logiczno-lingwistyczny Wydział Filozoficzny uniwersytetu w Preszowie, 1978). W dziedzinie pedagogicznej i naukowej zajmuje się problemami historii filozofii XIX i XX wieku, historią filozofii nauki oraz wybranymi zagadnieniami filozoficznej metodologii nauk. Opublikował ponad 50 prac naukowych, jest współautorem pięciu monografii i autorem lub współautorem sześciu podręczników akademickich.

Adam Jank | 2015-04-23
Na półkach: 2015, Przeczytane