Klio. Czasopismo poświęcone dziejom Polski i powszechnym 2/2002

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
1643819102
historyczna

Spis treści Rafał Lubieniecki, Polityka religijna władców dynastii staroakadyjskiej Magdalena Bilska-Ciećwierz, Statuty kolegium kanoników przy kolegiacie łęczyckiej z lat 1383-1467 Tomasz Kempa, Metropolita Michał Rahoza a unia brzeska Bogusław Dybaś, W poszukiwaniu modelu rządów w początkach panowania Augusta II w Polsce (1697-1700) Jarosław Kłaczkow, Sytuacja prasy ewangelicko-unijnej na Polskim Górnym śląsku w okresie międzywojennym Stefan Kwiatkowski, zagadnienie globalizacji w historii średniowiecznej Stanisław Roszak, Globalizacja w epoce nowożytneja z rozważań nad kulturą uniwersalną i kulturą narodową Leszek Kuk, Wiek XIX w dziejach procesów globalizacyjnych Recenzje * Noty bibliograficzne * Kronika naukowa