List w butelce

Albatros
miłość, list, tajemnica, zdrada
typ
papier
7,21 (3459 ocen i 334 opinie)

Opis książki

Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna. W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: "Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu." Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

BUTELKA Z LISTEM NA BRZEGU...

Książka niezwykle wzruszająca i skłaniająca do wielu głębszych refleksji. Zadziwiające, jak jedna butelka może wszystko zmienić. Nie wiem, czy jakakolwiek książka Sparksa wzbudziła we mnie tyle emocji i doprowadziła do łez tyle razy.

Piękna historia, pięknie napisana. Czytelnik niemal może uwierzyć w jej prawdziwość.

Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Polecam.

Grażyna | 2010-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2010

"List w butelce" zaliczam do literatury lekkiej i przyjemnej, w sam raz na wakacyjną porę. Książka do przeczytania w jeden dzień.
Filmu na jej podstawie nie oglądałam, ale chyba mnie nie ciągnie do obejrzenia.
Książki Sparksa mają kobiecy rys i często łapię się na tym, że mam wrażenie, że pisze je kobieta.
Polecam na urlopowe dni, czyta się jednym tchem i za to wystawiam ocenę bdb.

orchideaidea | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Bez wzgledu na to, czego doswiadczylismy w zyciu i jak bardzo jestesmy sklonni pokazywac reszcie swiata, ze ze wszystkim jestesmy w stanie poradzic sobie jako niezalezna i odrebna jedostka, to i tak skrycie w glebi duszy pragniemy bliskosci drugiej osoby.
To oto przeslanie najglosniej do mnie przemawia po przeczytaniu tej ksiazki.

Istnieja slowa, ktore powiazane odpowiednio w tresci i owiane w szczere uczucia, prawdziwie potrafia poruszyc nas do glebi. Historia Theresy i Garrett'a opowiada o nawiazaniu niezwyklej wiezi, zapoczatkowanej przez ''moc'' przypadkowo odnalezionego listu.

Sila uczuc, ubrana w slowa potrafi byc tak wiarygodnie opisana, ze osoba czytajaca dany tekst juz po kilku zdaniach nie pozostaje obojetna na jej przekaz.

Polecam:-)

Przepiękna opowieść..
Oglądałam jej ekranizację. Wydaje mi się, iż zakończenia się od siebie różnią, ale nie jestem pewna.. no, ale mniejsza z tym. Wracając do pierwszej myśli jest to piękna opowieść o utracie bliskich osób. Bliskie sercu osoby można tracić na wiele sposobów np. śmierci, zarwaniem wszelkich kontaktów, rozwodów-w przypadku małżeństwa. W książce pod tytułem "List w butelce" w grę wchodzi śmierć żony Garetta oraz rozwód Teresy z mężem.
Jakimś cudem Teresa znajduje butelkę, w której jest list. Czytając go bardzo się wzrusza, po jakimś czasie dostaje kolejne listy i te również ją wzruszają. Postanawia za wszelką cenę poznać autora owych listów miłosnych. I przekonać się czy taki jest naprawdę czy tylko pisze piękne listy...

Joanna | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Wypożyczyłam z biblioteki "książki wybrane Przeglądu Reader's Digest" ponieważ wpadła mi w oko powieść Nicholasa Sparksa "Ocean Miłości". Nie słyszałam o niej więc wzięłam z półki. Chcąc wpisać na portalu nie znalazłam tej powieści, więc zaczęłam czytać. Okazało się ze to nic innego, jak "List w butelce" :) Miła niespodzianka, zwłaszcza, że miałam zamiar ją przeczytać w najbliższym czasie. Powieść przepiękna, ale nie zakończona szczęśliwym zakończeniem. Czytając ją skojarzyłam fakt, że jakiś czas temu oglądałam film. Polecam, warto i przeczytać i obejrzeć. Mnie to zajęło niecały dzień ;)

andzia12 | 2014-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Fantastyczna książka. Należy do moich ulubionych spośród wszystkich powieści N. Sparksa.
Czytałam ją już kolejny raz, i jak zawsze wzruszyłam się niesamowicie.
"List w butelce" to przepiękna historia miłosna.
Mówi tak wiele o nas, że czasami trzeba odważyć sie na jakiś krok do przodu. Jak i również to, że czasami można spóźnić się z czymś. Tak jak w przypadku Gareta.
Na koniec popłakałam się, że w taki sposób to się skończyło...
Gorąco polecam!

Haneczka | 2013-12-05
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Czy wszystkie książki Sparksa kończą się źle...?!
Smutna, piękna, niosąca nadzieję, przyprawiająca o potoki łez...
Smutek po raz kolejny rozlał się po moim ciele chłodem i zaciemnił radości dnia codziennego.
Nigdy nie zdołałabym pogodzić się ze stratą miłości, ale też chyba nie przeżyłam dotąd tak wielkiej miłości jak bohaterowie książki.
Miłość rodząca się między bohaterami jest cicha, spokojna, piękna.. to wszystko sprawia wrażenie, jakby była najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Dlatego od początku po cichu kibicujemy kochankom i czekamy na to by ich uczucie rozkwitło, by można było jeszce bardziej cieszyć się ich szczęściem! Jednakże autor łamie nam serce...
Wydaje mi się że najważniejszą nauką płynącą z książki to nie zamykać się w sobie, nie zapiekać się w swoim bólu i odnaleść w sobie nowe siły by iść dalej.
Mimo swego piękna książkę polecam czytelniczkom o mocnych nerwach!!

Ataga | 2013-06-17
Przeczytana: 2013 rok

Pierwszy raz miałam do czynienia z twórczością Nicholasa Sparksa. Zdecydowanie się nie zawiodłam. Muszę przyznać, że najpierw oglądałam film, a później przeczytałam książkę.
"List w butelce" to bardzo piękna i wzruszająca powieść. Mówi o głębokim uczuciu jakie połączyło dwoje ludzi na wiele lat. Autor doskonale opisał ból po utracie ukochanej osoby. W pewnym momencie chciałam przytulić Garretta i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.
Zaciekawiła mnie również postać Theresy. Została przedstawiona jako dojrzała kobieta, która pomimo przeciwności losu odnalazła swoje szczęście u boku Garretta. Niestety wspólne życie nie było im pisane...

Trzeba pamiętać, aby cieszyć się chwilą, bo nie wiadomo co nas czeka w przyszłości.

kooooooot | 2012-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Moja pierwsza przygoda z twórczością Sparksa. Z czystym sumieniem mogę wpisać autora, na listę ulubionych. „List w butelce” czyta się od pierwszej strony lekko, szybko i przyjemnie. Nie mogę wyjść z podziwu , jak mężczyzna może pisać w tak piękny sposób. Czytając przeniosłam się w zupełnie inny świat. Pełny uczuć , miłości ..Ogółem bardzo wzruszająca, emocjonalna. Przyznaję, że uroniłam potok łez . Polecam !

Lenalee | 2010-01-30

Pierwsza książka Sparksa, którą przeczytałam. Wspaniała i wzruszająca. Nie można się od niej oderwać.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku