Okładka książki List w butelce

Albatros
miłość, list, tajemnica, zdrada
typ
papier
7.21 (3359 ocen i 327 opinii)

Opis książki

Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna. W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: "Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu." Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Książka niezwykle wzruszająca i skłaniająca do wielu głębszych refleksji. Zadziwiające, jak jedna butelka może wszystko zmienić. Nie wiem, czy jakakolwiek książka Sparksa wzbudziła we mnie tyle emocji i doprowadziła do łez tyle razy.
Piękna historia, pięknie napisana. Czytelnik niemal może uwierzyć w jej prawdziwość.
Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Grażyna | 2010-07-19
Na półkach: Mmm, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2010

"List w butelce" zaliczam do literatury lekkiej i przyjemnej, w sam raz na wakacyjną porę. Książka do przeczytania w jeden dzień.
Filmu na jej podstawie nie oglądałam, ale chyba mnie nie ciągnie do obejrzenia.
Książki Sparksa mają kobiecy rys i często łapię się na tym, że mam wrażenie, że pisze je kobieta.
Polecam na urlopowe dni, czyta się jednym tchem i za to wystawiam ocenę bdb.

Przepiękna opowieść..
Oglądałam jej ekranizację. Wydaje mi się, iż zakończenia się od siebie różnią, ale nie jestem pewna.. no, ale mniejsza z tym. Wracając do pierwszej myśli jest to piękna opowieść o utracie bliskich osób. Bliskie sercu osoby można tracić na wiele sposobów np. śmierci, zarwaniem wszelkich kontaktów, rozwodów-w przypadku małżeństwa. W książce pod tytułem "List w butelce" w grę wchodzi śmierć żony Garetta oraz rozwód Teresy z mężem.
Jakimś cudem Teresa znajduje butelkę, w której jest list. Czytając go bardzo się wzrusza, po jakimś czasie dostaje kolejne listy i te również ją wzruszają. Postanawia za wszelką cenę poznać autora owych listów miłosnych. I przekonać się czy taki jest naprawdę czy tylko pisze piękne listy...

Joanna | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Wypożyczyłam z biblioteki "książki wybrane Przeglądu Reader's Digest" ponieważ wpadła mi w oko powieść Nicholasa Sparksa "Ocean Miłości". Nie słyszałam o niej więc wzięłam z półki. Chcąc wpisać na portalu nie znalazłam tej powieści, więc zaczęłam czytać. Okazało się ze to nic innego, jak "List w butelce" :) Miła niespodzianka, zwłaszcza, że miałam zamiar ją przeczytać w najbliższym czasie. Powieść przepiękna, ale nie zakończona szczęśliwym zakończeniem. Czytając ją skojarzyłam fakt, że jakiś czas temu oglądałam film. Polecam, warto i przeczytać i obejrzeć. Mnie to zajęło niecały dzień ;)

Ataga | 2013-06-17
Przeczytana: 2013 rok

Pierwszy raz miałam do czynienia z twórczością Nicholasa Sparksa. Zdecydowanie się nie zawiodłam. Muszę przyznać, że najpierw oglądałam film, a później przeczytałam książkę.
"List w butelce" to bardzo piękna i wzruszająca powieść. Mówi o głębokim uczuciu jakie połączyło dwoje ludzi na wiele lat. Autor doskonale opisał ból po utracie ukochanej osoby. W pewnym momencie chciałam przytulić Garretta i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.
Zaciekawiła mnie również postać Theresy. Została przedstawiona jako dojrzała kobieta, która pomimo przeciwności losu odnalazła swoje szczęście u boku Garretta. Niestety wspólne życie nie było im pisane...

Trzeba pamiętać, aby cieszyć się chwilą, bo nie wiadomo co nas czeka w przyszłości.

Lenalee | 2010-01-30

Pierwsza książka Sparksa, którą przeczytałam. Wspaniała i wzruszająca. Nie można się od niej oderwać.

kooooooot | 2012-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Moja pierwsza przygoda z twórczością Sparksa. Z czystym sumieniem mogę wpisać autora, na listę ulubionych. „List w butelce” czyta się od pierwszej strony lekko, szybko i przyjemnie. Nie mogę wyjść z podziwu , jak mężczyzna może pisać w tak piękny sposób. Czytając przeniosłam się w zupełnie inny świat. Pełny uczuć , miłości ..Ogółem bardzo wzruszająca, emocjonalna. Przyznaję, że uroniłam potok łez . Polecam !

Joanna | 2010-06-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Nicholas Sparks należy do autorów, których styl pisania wręcz uwielbiam. Każda jego książka ma w sobie to, czego od zawsze poszukiwałam, biorąc do ręki książkę. Sprawia, że z łatwością i szybkością chłonę każde słowo, nie bez emocji zresztą ;) jedynym minusem jest to, że tak szybko się kończy i nie jest wieczna, gdyż najchętniej czytałabym je non stop. ;)

"List w butelce" - po tą książkę sięgnęłam jako pierwszą, jeżeli chodzi o zetknięcie się z jego twórczością i od razu przypadła mi do gustu. Już po przeczytaniu jej wiedziałam, że ten autor ma w sobie COŚ, co przyciąga, COŚ, co sprawia, że chce się to czytać.

Książka jest... smutna. Opowiada oczywiście o nieszczęśliwej miłości, chociaż prawdę mówiąc ciężko nazwać to nieszczęśliwą miłością. Raczej nieszczęśliwym zakończeniem, gdyż miłość trwała cały czas.

Akcja tak naprawdę zaczyna się w momencie, gdy dziennikarka Teresa, znajduje na plaży list w butelce. Wzrusza ją niezwykła uczuciowość słów w nim napisanych. Po pewnym czasie znajd...

lacerta | 2013-12-24
Przeczytana: 10 marca 2013

Kilka lat temu, gdy nie miałam jeszcze pojęcia o istnieniu Nicholasa Sparksa, obejrzałam film "List w butelce". Nie wiem czemu, ale nie wzbudził on mojego zachwytu. Tak więc do czytania książki zabierałam się kilka razy.
Na początku odczuwałam awersję spowodowaną filmem. Jednak czytają coraz dalej niechęć przemijała, a ja coraz bardziej zachwycałam się książką.
Opowieść jest tak wzruszająca, niesamowita i realistyczna, że nie byłam w stanie oderwać się od niej. Niesamowite jest to jak Nicholas Sparks potrafi wzbudzić w czytelniku tyle emocji, a postacie wykreowane są wręcz niezwykle. Bohaterem, na którego ja zwróciłam największą uwagę jest Jeb Blake ponieważ jest to osoba niesamowicie mądra, a jego słowa potrafią poruszyć i dać do myślenia.

Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Załóż konto za darmo!

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku