List w butelce

Małgorzata Samborska
Message in a Bottle
miłość, list, tajemnica, zdrada

Inne wydania

Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna. W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: "Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu." Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...

• Przekonaj mnie, że to ty
  • Raz na zawsze
  • Tajemniczy brat
  • Aż po grób
  • Ojciec '44
  • Niebezpieczne kłamstwa
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,04 (421 ocen i opinii)
Twoim śladem
A. Meredith Walters

7,98 (40 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (508 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

„Nie walcz z życiem.”
Zawsze marzyłam, żeby znaleźć list w butelce. Zgaduję, że ty również. Ale pewnie większość z nas nadal żyje tym marzeniem i nie doczekała się jego spełnienia...

Pewnego dnia Teresa podczas biegania brzegiem oceanu odnajduje butelkę. Jednak nie była to jak większość – wyrzucona, bo za daleko do kosza – o nie! Ta butelka była mocno zakorkowana, a w środku czekała najpiękniejsza rzecz, jaką ta kobieta w życiu czytała.
„Jestem tutaj, by Cię kochać, trzymać w ramionach, chronić. Jestem tutaj, by uczyć się od Ciebie i otrzymywać Twą miłość. Jestem tutaj, bo nie ma innego miejsca, w którym miałbym być.”
Teresa w niedługim czasie dostaje kolejne dwa listy, a po przeczytaniu ich... wybiera się odszukać nadawcy, który cierpi w myśl utraconej miłości. Czy można znaleźć drugi raz swoją prawdziwą miłość?

Sparksowa miłość – tak powinna być nazywana idealna, ta jedyna najprawdziwsza miłość... z tragicznym zakończeniem.
Przy pierwszej łzie byłam pewna, że to jest to! Za...

lana | 2016-02-03
Na półkach: 2016, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2016

Bardzo średnio podobała mi się ta książka. Już od pierwszych stron byłam sceptycznie nastawiona. Pewna dziennikarka odnajduje na brzegu morza list w butelce. Zafascynowana jego treścią i autorem postanawia go odnaleźć. Udaje jej się to z zadziwiającą łatwością. Autorem listu okazuje się być mężczyzna w jej wieku, od którego dzieli ją kilkanaście kilometrów. Dalej już niczego nie zdradzę. Jednak dla mnie taki początek wydawał się bardzo naiwny, a przede wszystkim nieprawdziwy. Być może czepiam się szczegółów, ale czytając tego typu książki oczekuje od nich chociaż trochę życiowego realizmu. Tutaj go zabrakło, przynajmniej na początku. Również dialogi między bohaterami były nieciekawe, drętwe oraz pozbawione jakichkolwiek uczuć i emocji. Pewne opisy można by spokojnie pominąć a i tak nie wpłynęłyby na zmianę ciągu wydarzeń. Główni bohaterowie zachowywali się nieco infantylnie, tacy zdezorientowani i zagubieni.
Doszłam do wniosku, że powieści zawierające wątek miłosny w tle nie są...

Modliszeg | 2015-12-28
Na półkach: 2015!, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 28 grudnia 2015

"Wiem, że w pewnym sensie każdy krok, jaki zrobiłem, od chwili gdy nauczyłem się chodzić, był krokiem do Ciebie."

Theresa Osborne będąc na wakacjach w zatoce Cape Cod znajduje miłosny list w butelce, który zaadresowany jest do Catherine. Bohaterka zaintrygowana wzruszającą treścią postanawia upublicznić list. Kiedy odnajduje kolejne wiadomości, decyduje się odnaleźć mężczyznę o imieniu Garrett.

Znałam zarys powieści z ekranizacji, która zdecydowanie zachęciła mnie do książki. Nie spodziewałam się, że będę przeżywać historię bohaterów po raz kolejny tak dogłębnie.
Autor rewelacyjnie buduje ciekawość w czytelniku. Napięcie przejawiające się w historii bohaterów, było bardzo rzeczywiste i odczuwalne. Listy, które Garrett pisał do swojej zmarłej żony są pełne wspaniałych, ciepłych słów, które jednocześnie przepełnione są smutkiem i tęsknotą. Bohater posiada bardzo romantyczną osobowość, co przez 332 strony można szczerze pokochać.

Zarówno Theresa jak i Garrett mimo uczucia, które w...

młoda_pisarka | 2014-04-03
Przeczytana: 17 marca 2014

BUTELKA Z LISTEM NA BRZEGU...

Książka niezwykle wzruszająca i skłaniająca do wielu głębszych refleksji. Zadziwiające, jak jedna butelka może wszystko zmienić. Nie wiem, czy jakakolwiek książka Sparksa wzbudziła we mnie tyle emocji i doprowadziła do łez tyle razy.

Piękna historia, pięknie napisana. Czytelnik niemal może uwierzyć w jej prawdziwość.

Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Polecam.

Olcentyna | 2015-08-10
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Takie lekkie czytadło z romantyczną historią. W tej książce nie odnalazłam zbyt wielu emocji. Nie polubiłam jakoś szczególnie ani Theresy ani Garretta. W moim odczuciu oboje zachowywali się trochę jak dzieci, działając mi na nerwy. Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że lubię Sparksa, jednak czytywałam już lepsze książki jego autorstwa.

Grażyna | 2010-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2010

"List w butelce" zaliczam do literatury lekkiej i przyjemnej, w sam raz na wakacyjną porę. Książka do przeczytania w jeden dzień.
Filmu na jej podstawie nie oglądałam, ale chyba mnie nie ciągnie do obejrzenia.
Książki Sparksa mają kobiecy rys i często łapię się na tym, że mam wrażenie, że pisze je kobieta.
Polecam na urlopowe dni, czyta się jednym tchem i za to wystawiam ocenę bdb.

orchideaidea | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Bez wzgledu na to, czego doswiadczylismy w zyciu i jak bardzo jestesmy sklonni pokazywac reszcie swiata, ze ze wszystkim jestesmy w stanie poradzic sobie jako niezalezna i odrebna jedostka, to i tak skrycie w glebi duszy pragniemy bliskosci drugiej osoby.
To oto przeslanie najglosniej do mnie przemawia po przeczytaniu tej ksiazki.

Istnieja slowa, ktore powiazane odpowiednio w tresci i owiane w szczere uczucia, prawdziwie potrafia poruszyc nas do glebi. Historia Theresy i Garrett'a opowiada o nawiazaniu niezwyklej wiezi, zapoczatkowanej przez ''moc'' przypadkowo odnalezionego listu.

Sila uczuc, ubrana w slowa potrafi byc tak wiarygodnie opisana, ze osoba czytajaca dany tekst juz po kilku zdaniach nie pozostaje obojetna na jej przekaz.

Polecam:-)

Justyna Antoniewicz | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Czytając list w butelce bardzo dużo emocji i wzruszeń wywołała na mnie ta historia miłosna Garetta i Teresy którzy poznali się nad piękną zatoką Cape Cod na plaży. Ona dziennikarka otrzymała list w butelce od jego zmarłej żony Catrine do której pisał listy, nie mógł się pogodzić się z jej stratą..Ale gdy spotkał na plaży kobietę po raz pierwszy to od razu się spodobała serce zabiło mu mocniej. Wzruszająca, prawdziwa historia, uwielbiam Nicholasa Sparksa i powieści co pisze.

Przepiękna opowieść..
Oglądałam jej ekranizację. Wydaje mi się, iż zakończenia się od siebie różnią, ale nie jestem pewna.. no, ale mniejsza z tym.
Wracając do pierwszej myśli jest to piękna opowieść o utracie bliskich osób. Bliskie sercu osoby można tracić na wiele sposobów np. śmierci, zarwaniem wszelkich kontaktów, rozwodów-w przypadku małżeństwa.
W książce pod tytułem "List w butelce" w grę wchodzi śmierć żony Garetta oraz rozwód Teresy z mężem.
Jakimś cudem Teresa znajduje butelkę, w której jest list. Czytając go bardzo się wzrusza, po jakimś czasie dostaje kolejne listy i te również ją wzruszają. Postanawia za wszelką cenę poznać autora owych listów miłosnych. I przekonać się czy taki jest naprawdę czy tylko pisze piękne listy...

Shimik | 2015-12-26

Historia mnie urzekła! Jest tu pokazana wielka miłość do kobiety, która już nie żyje oraz do kobiety, która wtargnęła w życie. Pokazane jest jak można kochać dwie osoby jednocześnie i walka uczuć, która z tych dwóch okaże się ważniejsza. Jest pokazane jak się w sobie nawzajem zakochują. Wystarczyłoby pchnąć ich lekko w inną stronę, a historia mogłaby się zupełnie inaczej zakończyć. Najbardziej wzruszająca była walka o życie na statku i uświadomienie sobie co jest ważniejsze. Przeszłość czy teraźniejszość. Wybór pozorne jest oczywisty ale trzeba pamiętać, że to co się przeżyło kształtuje człowieka. Nie można jednak zatracać się w tym co było, trzeba iść do przodu.

Na półkach