List w butelce

Okładka książki List w butelce Nicholas Sparks
Okładka książki List w butelce
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Ekranizacje: List w butelce (1999) literatura piękna
Message in a Bottle
Albatros
2008-02-01
2008-02-01
Małgorzata Samborska
Ekranizacje:
List w butelce (1999)
miłość list tajemnica zdrada

Theresa Osbourne to dojrzała kobieta, pracująca w gazecie "Boston Times" i samotnie wychowująca syna Kevina. Rozstała się z mężem dobrych parę lat prędzej - zdradził ją i to nie raz. Obecnie mają dobre kontakty ze wzgledu na syna, który to właśnie poleciał do ojca na wakacje. Theresa w tym czasie, po namowach przyjaciółki sama wybrała się nad morze. Pewnego dnia podczas spaceru znajduje butelkę wyrzuconą z morza a w niej list. List zawierał wyznanie tęsknoty i smutku za utraconą ukochaną. Po rozmowie z przyjaciółką Theresa publikuje okrojony list w swojej kolumnie w gazecie, po czym dostaje telefon że ktoś prędzej znalazł podobny list. Wzruszona listami i ciekawa historii Garreta odnajduje trzeci list. Razem z przyjaciółką wyciągają jak najwięcej szczegółów ze wszystkich listów aby odnaleźć człowieka, który pięknymi lecz smutnymi słowami poruszył obie kobiety. Po kilku telefonach i szybkim kupieniu biletu na samolot Theresa rusza do Karoliny Północnej. Czy odnajdzie tam Garreta a może też coś wiecej? Czy Garret pogodził się już z przeszłością i utratą najbliższej osoby?
"List w butelce" to klasyka romansu w tego słowa znaczeniu. Lubię Sparksa ale nie jest to mój ulubiony pisarz romansów. Historia była piękna, czasami chyba aż za bardzo cukierkowa. Początek troszkę nużący ale tylko przez chwilę. Ogólnie książka przyjemna, lekka, wzruszająca. A teraz dla porównania idę obejrzeć film na podstawie tej książki 😉

“List w butelce” to historia pary, która nigdy nie powinna się spotkać. Połączyła ich jednak nieokiełznana miłość i uczucie głębsze niż odległość i wszelkie inne przeszkody.

Theresa Osborne przebywa na wakacjach w zatoce Cape Cod. Jest samotną dziennikarką i póki co nie spotkała na swej drodze odpowiedniego mężczyzny. Nie spodziewa się, że może ją spotkać jeszcze coś interesującego lub intrygującego, do chwili kiedy znajduje list miłosny w butelce. Zauroczona jego treścią postanawia odszukać nadawcę i dowiedzieć się, jak można kochać tak bardzo i tęsknić za kimś mimo wszystko. Upublicznia list, po czym znajduje kolejne jego części i nadawcę, mężczyznę o imieniu Garett. Bohaterka poznaje go i dowiaduje się, że pisane były one do zmarłej żony, za którą bardzo tęskni. Chociaż starają się tego uniknąć, oboje powoli zakochują się w sobie. Garett przeżył olbrzymią tragedię i nie wyobraża sobie, że ktokolwiek mógłby zastąpić mu utraconą kobietę. Theresa natomiast nie chce wkraczać w jej życie za bardzo, aby nie zniszczyć przyjacielskiej relacji. Co jednak, kiedy miłość wypełnia ich serca? Czy możliwe jest by mogli zakochać się w sobie i razem budować szczęśliwą przyszłość?

“List w butelce” to niezwykle wzruszająca historia, która mogłaby wydarzyć się naprawdę. Chociaż wciąż trudno nam wyobrazić sobie tak wielką tęsknotę i rozpacz po stracie najbliższej osoby. Jednak nawet po największej burzy wychodzi słońce, aby ponownie pokazać nam najpiękniejsze aspekty tego świata.

Cześć

Dzisiaj przychodzę do was z książką
"List w butelce" której autorem jest Nicholas Sparks.

Theresa spędza urlop u znajomych a w tym samym czasie jej syn Kevin spędza czas razem z ojcem który jest jej byłym mężem i mimo, że się rozwiedli to Theresa stara się aby jej syn miał również kontakt z ojcem. Kobieta nie chcąc zostać sama w domu postanowiła spędzić trochę czasu u znajomych. Podczas jednego że spacerów na plaży kobieta znajduję butelke w środku której znajduje się list miłosny.
Theresa po przeczytaniu listu bardzo się wzruszam i pokazuj go znajomej u której spędza urlop. Kobiet postanawiają opublikować list w gazecie i w kródce do kobiety docierają dwa kolejne listy. Zaintrygowana Theresa jeszcze bardziej pragnie poznać autora listów. Więc kobieta za namową przyjaciółki postanawia odnaleźć człowiek które potrafi tak mocno i wiernie kochać ukochaną osobę oraz poruszać pięknym słowami w liście.
Czy Theresie uda się odnaleźć autora listów miłosnych?
Jak potoczą się dalsze losy Teresy?
Tego się dowiecie jak przeczytacie książek.

Autor w piękny i poruszający sposób opisuje wspaniała miłosna historie którą chwyta za serce i pokazuj, że mimo straty ukochanej osoby można dalej mocno i wiernie kochać ta osobę lecz mimo straty trzeba żyć dalej i nie można zamykać się na nowe uczucia miłość i że to tylko zależy od człowieka jak postąpi.

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem które było bardzo udone oraz przyjemne i na pewno sięgne po kolejne książki autorstwa Nicholasa Sparksa.

Polecam

Cześć

Dzisiaj przychodzę do was z książką
"List w butelce" której autorem jest Nicholas Sparks.

Piękna romantyczna historia - lekka, a zarazem wzruszająca...

Piękna romantyczna historia - lekka, a zarazem wzruszająca...

Ciężko było mi przebrnąć przez pierwszą połowę książki, miałam wrażenie, że dałoby się tą historię napisać bardziej zwięźle. Dopiero na samym końcu zrozumiałam, że te szczegóły, choć czasami nużące- miały znaczenie. Piękna książka, ale rozdziera serce na milion kawałków.

Na końcu poleciały łzy. Rzadko mi się to zdarza, dlatego właśnie stała się ona wyjątkowa.

Nie dla mnie. Słabo na tle tych pozycji Sparksa, które do tej pory przerobiłam.

Nie dla mnie. Słabo na tle tych pozycji Sparksa, które do tej pory przerobiłam.

O Nicholasie słyszałam już jakiś czas temu, nawet kiedyś sięgnęłam po jego książkę. W głowie zrodziło się postanowienie, a może przeczytać wszystkie jego powieści? List w butelce może się spodobać lub nie, ale pokazuje prawdziwe uczucia Theresy i Garretta. Czy dla bohaterów czas stanie w miejscu? Wciągnęłam się od pierwszej strony, miałam nadzieję na inne zakończenie. Tak już po prostu miało być, prawdziwie.

To zdecydowanie najpiękniejsza książka Sparksa. Kultowa.

To zdecydowanie najpiękniejsza książka Sparksa. Kultowa.

Cudowna opowieść o miłości pomimo tęsknoty. Pełna wzruszających momentów historia, że nie można zamknąć się w przeszłości ale trzeba ruszyć w przyszłość. Polecam

• Nicholas Sparks
  • Romans