Lubimyczytać.pl to:

Albatros
miłość, list, tajemnica, zdrada
typ
papier
7.2 (3287 ocen i 320 opinii)

Opis książki

Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna. W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: "Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu." Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników

Książka niezwykle wzruszająca i skłaniająca do wielu głębszych refleksji. Zadziwiające, jak jedna butelka może wszystko zmienić. Nie wiem, czy jakakolwiek książka Sparksa wzbudziła we mnie tyle emocji i doprowadziła do łez tyle razy.
Piękna historia, pięknie napisana. Czytelnik niemal może uwierzyć w jej prawdziwość.
Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Grażyna | 2010-07-19
Na półkach: Mmm, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2010

"List w butelce" zaliczam do literatury lekkiej i przyjemnej, w sam raz na wakacyjną porę. Książka do przeczytania w jeden dzień.
Filmu na jej podstawie nie oglądałam, ale chyba mnie nie ciągnie do obejrzenia.
Książki Sparksa mają kobiecy rys i często łapię się na tym, że mam wrażenie, że pisze je kobieta.
Polecam na urlopowe dni, czyta się jednym tchem i za to wystawiam ocenę bdb.

Lenalee | 2010-01-30

Pierwsza książka Sparksa, którą przeczytałam. Wspaniała i wzruszająca. Nie można się od niej oderwać.

Ataga | 2013-06-17
Przeczytana: 2013 rok

Pierwszy raz miałam do czynienia z twórczością Nicholasa Sparksa. Zdecydowanie się nie zawiodłam. Muszę przyznać, że najpierw oglądałam film, a później przeczytałam książkę.
"List w butelce" to bardzo piękna i wzruszająca powieść. Mówi o głębokim uczuciu jakie połączyło dwoje ludzi na wiele lat. Autor doskonale opisał ból po utracie ukochanej osoby. W pewnym momencie chciałam przytulić Garretta i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.
Zaciekawiła mnie również postać Theresy. Została przedstawiona jako dojrzała kobieta, która pomimo przeciwności losu odnalazła swoje szczęście u boku Garretta. Niestety wspólne życie nie było im pisane...

Trzeba pamiętać, aby cieszyć się chwilą, bo nie wiadomo co nas czeka w przyszłości.

kooooooot | 2012-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Moja pierwsza przygoda z twórczością Sparksa. Z czystym sumieniem mogę wpisać autora, na listę ulubionych. „List w butelce” czyta się od pierwszej strony lekko, szybko i przyjemnie. Nie mogę wyjść z podziwu , jak mężczyzna może pisać w tak piękny sposób. Czytając przeniosłam się w zupełnie inny świat. Pełny uczuć , miłości ..Ogółem bardzo wzruszająca, emocjonalna. Przyznaję, że uroniłam potok łez . Polecam !

Joanna | 2010-06-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Nicholas Sparks należy do autorów, których styl pisania wręcz uwielbiam. Każda jego książka ma w sobie to, czego od zawsze poszukiwałam, biorąc do ręki książkę. Sprawia, że z łatwością i szybkością chłonę każde słowo, nie bez emocji zresztą ;) jedynym minusem jest to, że tak szybko się kończy i nie jest wieczna, gdyż najchętniej czytałabym je non stop. ;)

"List w butelce" - po tą książkę sięgnęłam jako pierwszą, jeżeli chodzi o zetknięcie się z jego twórczością i od razu przypadła mi do gustu. Już po przeczytaniu jej wiedziałam, że ten autor ma w sobie COŚ, co przyciąga, COŚ, co sprawia, że chce się to czytać.

Książka jest... smutna. Opowiada oczywiście o nieszczęśliwej miłości, chociaż prawdę mówiąc ciężko nazwać to nieszczęśliwą miłością. Raczej nieszczęśliwym zakończeniem, gdyż miłość trwała cały czas.

Akcja tak naprawdę zaczyna się w momencie, gdy dziennikarka Teresa, znajduje na plaży list w butelce. Wzrusza ją niezwykła uczuciowość słów w nim napisanych. Po pewnym czasie znajd...

Sabinka | 2010-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2010

Przyznaje się bez bicia!!!!! UWIELBIAM Nicholasa Sparksa, nie za to ,ze jest przystojnym, inteligentnym facetem, ale za to,ze pisze niesamowite, piękne, cudowne, życiowe, zaje..fajne ......książki. Mogłabym tak bez końca ktoś, kto nie lubi tego typu powieści powie ze zwariowałam ...zwariowałam owszem na punkcie jego książek. To nie są jakieś zwykłe romanse , o nie one mają to coś w sobie...

Ci, którzy mnie odwiedzają dość regularnie zauważyli, iż w tym miesiącu odrzuciwszy dwie książki..... może to egoistyczne, może zrobiłam się wybredna, ale wole swój cenny czas poświecić na książki, które maja w sobie coś! ! ! taka właśnie książką jest "List w butelce"

"List w butelce" to piękna historia zdradzonej, rozwiedzionej,samotnej kobiety, która samotnie wychowuje nastoletniego syna. Na co dzień pracuje w jednej z większych gazet w Bostonie.
Kiedy chłopiec przebywa u swego ojca na wakacjach Theresa wybiera się z przyjaciółmi nad morze. podczas rannego biegania na nad zatoką Cape Cod odnajdu...

virginia1982 | 2010-11-26
Przeczytana: 28 października 2010

Chciało mi się takiej typowo babskiej książki, i 'List w butelce' typowo babski jest. Jest tu wszystko, czego nam, płci pięknej, trzeba: wielka miłość, dramat, tęsknota, wschody i zachody słońca, w dodatku te najpiękniejsze, bo nad morzem (ba, nawet nad samym oceanem), wzruszające listy od ukochanego... Książka może nie jest bardzo wymagająca ale na jesienną szarugę w sam raz:można powzdychać do przystojnego nieznajomego, pomarzyć o wielkiej miłości, uronić łezkę.
Jeśli marzysz o tym, by choć na chwilę przenieść się w inne, lepsze miejsce sięgnij po tą książkę, a dzięki niej poczujesz słońce i morską bryzę na twarzy i trzepot w sercu :).

Chmurka | 2013-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2013

Z zawodu dziennikarka, kobieta po rozwodzie i matka dwunastoletniego Kevina, Theresa Osborne, pragnie na nowo ułożyć sobie życie. Po przykrym doświadczeniu z jej byłym mężem Davidem, wyrusza na wakacje do Cape Cod, gdzie natrafia na butelkę, w której znajduje się list. Wzruszona do głębi wyrazem miłości oraz tęsknotą do ukochanej kobiety, Theresa pragnie odnaleźć jego nadawcę. Jak się później okazuje tajemniczy Garrett napisał więcej listów, dzięki którym kobieta dowiaduje się wielu nowych informacji na jego temat. Czy uda jej się odnaleźć Garretta?

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Nicholasa Sparksa. Od dłuższego czasu planowałam się zabrać za jakąś książkę tego autora, ale jakoś nigdy nie było okazji. Kiedy natrafiłam w bibliotece na List w butelce, czym prędzej chciałam się zabrać za czytanie lektury. Wiele osób zapewniało, że książki pisarza są warte polecenia. Na własnej skórze chciałam się przekonać jak to z nimi tak naprawdę jest.

Jeszcze przed przeczytaniem tej k...

Joanna | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Wypożyczyłam z biblioteki "książki wybrane Przeglądu Reader's Digest" ponieważ wpadła mi w oko powieść Nicholasa Sparksa "Ocean Miłości". Nie słyszałam o niej więc wzięłam z półki. Chcąc wpisać na portalu nie znalazłam tej powieści, więc zaczęłam czytać. Okazało się ze to nic innego, jak "List w butelce" :) Miła niespodzianka, zwłaszcza, że miałam zamiar ją przeczytać w najbliższym czasie. Powieść przepiękna, ale nie zakończona szczęśliwym zakończeniem. Czytając ją skojarzyłam fakt, że jakiś czas temu oglądałam film. Polecam, warto i przeczytać i obejrzeć. Mnie to zajęło niecały dzień ;)

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku