List w butelce

Wydawnictwo: Albatros
7,21 (3475 ocen i 336 opinii)
tłumaczenie
Małgorzata Samborska
Message in a Bottle
miłość, list, tajemnica, zdrada

Inne wydania

Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna. W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: "Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu." Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Szturmując niebo
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • U2. Zdemaskowani
  • Bieg po życie
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,2 (5 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Bieg po życie
Lopez Lomong

8,71 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

BUTELKA Z LISTEM NA BRZEGU...

Książka niezwykle wzruszająca i skłaniająca do wielu głębszych refleksji. Zadziwiające, jak jedna butelka może wszystko zmienić. Nie wiem, czy jakakolwiek książka Sparksa wzbudziła we mnie tyle emocji i doprowadziła do łez tyle razy.

Piękna historia, pięknie napisana. Czytelnik niemal może uwierzyć w jej prawdziwość.

Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Polecam.

Grażyna | 2010-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2010

"List w butelce" zaliczam do literatury lekkiej i przyjemnej, w sam raz na wakacyjną porę. Książka do przeczytania w jeden dzień.
Filmu na jej podstawie nie oglądałam, ale chyba mnie nie ciągnie do obejrzenia.
Książki Sparksa mają kobiecy rys i często łapię się na tym, że mam wrażenie, że pisze je kobieta.
Polecam na urlopowe dni, czyta się jednym tchem i za to wystawiam ocenę bdb.

orchideaidea | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Bez wzgledu na to, czego doswiadczylismy w zyciu i jak bardzo jestesmy sklonni pokazywac reszcie swiata, ze ze wszystkim jestesmy w stanie poradzic sobie jako niezalezna i odrebna jedostka, to i tak skrycie w glebi duszy pragniemy bliskosci drugiej osoby.
To oto przeslanie najglosniej do mnie przemawia po przeczytaniu tej ksiazki.

Istnieja slowa, ktore powiazane odpowiednio w tresci i owiane w szczere uczucia, prawdziwie potrafia poruszyc nas do glebi. Historia Theresy i Garrett'a opowiada o nawiazaniu niezwyklej wiezi, zapoczatkowanej przez ''moc'' przypadkowo odnalezionego listu.

Sila uczuc, ubrana w slowa potrafi byc tak wiarygodnie opisana, ze osoba czytajaca dany tekst juz po kilku zdaniach nie pozostaje obojetna na jej przekaz.

Polecam:-)

Przepiękna opowieść..
Oglądałam jej ekranizację. Wydaje mi się, iż zakończenia się od siebie różnią, ale nie jestem pewna.. no, ale mniejsza z tym.
Wracając do pierwszej myśli jest to piękna opowieść o utracie bliskich osób. Bliskie sercu osoby można tracić na wiele sposobów np. śmierci, zarwaniem wszelkich kontaktów, rozwodów-w przypadku małżeństwa.
W książce pod tytułem "List w butelce" w grę wchodzi śmierć żony Garetta oraz rozwód Teresy z mężem.
Jakimś cudem Teresa znajduje butelkę, w której jest list. Czytając go bardzo się wzrusza, po jakimś czasie dostaje kolejne listy i te również ją wzruszają. Postanawia za wszelką cenę poznać autora owych listów miłosnych. I przekonać się czy taki jest naprawdę czy tylko pisze piękne listy...

Joanna | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Wypożyczyłam z biblioteki "książki wybrane Przeglądu Reader's Digest" ponieważ wpadła mi w oko powieść Nicholasa Sparksa "Ocean Miłości". Nie słyszałam o niej więc wzięłam z półki. Chcąc wpisać na portalu nie znalazłam tej powieści, więc zaczęłam czytać. Okazało się ze to nic innego, jak "List w butelce" :) Miła niespodzianka, zwłaszcza, że miałam zamiar ją przeczytać w najbliższym czasie. Powieść przepiękna, ale nie zakończona szczęśliwym zakończeniem. Czytając ją skojarzyłam fakt, że jakiś czas temu oglądałam film. Polecam, warto i przeczytać i obejrzeć. Mnie to zajęło niecały dzień ;)

andzia12 | 2014-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Fantastyczna książka. Należy do moich ulubionych spośród wszystkich powieści N. Sparksa.
Czytałam ją już kolejny raz, i jak zawsze wzruszyłam się niesamowicie.
"List w butelce" to przepiękna historia miłosna.
Mówi tak wiele o nas, że czasami trzeba odważyć sie na jakiś krok do przodu. Jak i również to, że czasami można spóźnić się z czymś. Tak jak w przypadku Gareta.
Na koniec popłakałam się, że w taki sposób to się skończyło...
Gorąco polecam!

Haneczka | 2013-12-05
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Czy wszystkie książki Sparksa kończą się źle...?!
Smutna, piękna, niosąca nadzieję, przyprawiająca o potoki łez...
Smutek po raz kolejny rozlał się po moim ciele chłodem i zaciemnił radości dnia codziennego.
Nigdy nie zdołałabym pogodzić się ze stratą miłości, ale też chyba nie przeżyłam dotąd tak wielkiej miłości jak bohaterowie książki.
Miłość rodząca się między bohaterami jest cicha, spokojna, piękna.. to wszystko sprawia wrażenie, jakby była najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Dlatego od początku po cichu kibicujemy kochankom i czekamy na to by ich uczucie rozkwitło, by można było jeszce bardziej cieszyć się ich szczęściem! Jednakże autor łamie nam serce...
Wydaje mi się że najważniejszą nauką płynącą z książki to nie zamykać się w sobie, nie zapiekać się w swoim bólu i odnaleść w sobie nowe siły by iść dalej.
Mimo swego piękna książkę polecam czytelniczkom o mocnych nerwach!!

Ataga | 2013-06-17
Przeczytana: 2013 rok

Pierwszy raz miałam do czynienia z twórczością Nicholasa Sparksa. Zdecydowanie się nie zawiodłam. Muszę przyznać, że najpierw oglądałam film, a później przeczytałam książkę.
"List w butelce" to bardzo piękna i wzruszająca powieść. Mówi o głębokim uczuciu jakie połączyło dwoje ludzi na wiele lat. Autor doskonale opisał ból po utracie ukochanej osoby. W pewnym momencie chciałam przytulić Garretta i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.
Zaciekawiła mnie również postać Theresy. Została przedstawiona jako dojrzała kobieta, która pomimo przeciwności losu odnalazła swoje szczęście u boku Garretta. Niestety wspólne życie nie było im pisane...

Trzeba pamiętać, aby cieszyć się chwilą, bo nie wiadomo co nas czeka w przyszłości.

książek: 2050
Justyna | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Czytając list w butelce bardzo dużo emocji i wzruszeń wywołała na mnie ta historia miłosna Garetta i Teresy którzy poznali się nad piękną zatoką Cape Cod na plaży. Ona dziennikarka otrzymała list w butelce od jego zmarłej żony Catrine do której pisał listy, nie mógł się pogodzić się z jej stratą..Ale gdy spotkał na plaży kobietę po raz pierwszy to od razu się spodobała serce zabiło mu mocniej. Wzruszająca, prawdziwa historia, uwielbiam Nicholasa Sparksa i powieści co pisze.

kooooooot | 2012-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Moja pierwsza przygoda z twórczością Sparksa. Z czystym sumieniem mogę wpisać autora, na listę ulubionych. „List w butelce” czyta się od pierwszej strony lekko, szybko i przyjemnie. Nie mogę wyjść z podziwu , jak mężczyzna może pisać w tak piękny sposób. Czytając przeniosłam się w zupełnie inny świat. Pełny uczuć , miłości ..Ogółem bardzo wzruszająca, emocjonalna. Przyznaję, że uroniłam potok łez . Polecam !

Na półkach