List w butelce

Albatros
miłość, list, tajemnica, zdrada
typ
papier
7,21 (3442 ocen i 336 opinii)

Opis książki

Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna. W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: "Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu." Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

BUTELKA Z LISTEM NA BRZEGU...

Książka niezwykle wzruszająca i skłaniająca do wielu głębszych refleksji. Zadziwiające, jak jedna butelka może wszystko zmienić. Nie wiem, czy jakakolwiek książka Sparksa wzbudziła we mnie tyle emocji i doprowadziła do łez tyle razy.

Piękna historia, pięknie napisana. Czytelnik niemal może uwierzyć w jej prawdziwość.

Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Polecam.

Grażyna | 2010-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2010

"List w butelce" zaliczam do literatury lekkiej i przyjemnej, w sam raz na wakacyjną porę. Książka do przeczytania w jeden dzień.
Filmu na jej podstawie nie oglądałam, ale chyba mnie nie ciągnie do obejrzenia.
Książki Sparksa mają kobiecy rys i często łapię się na tym, że mam wrażenie, że pisze je kobieta.
Polecam na urlopowe dni, czyta się jednym tchem i za to wystawiam ocenę bdb.

Przepiękna opowieść..
Oglądałam jej ekranizację. Wydaje mi się, iż zakończenia się od siebie różnią, ale nie jestem pewna.. no, ale mniejsza z tym. Wracając do pierwszej myśli jest to piękna opowieść o utracie bliskich osób. Bliskie sercu osoby można tracić na wiele sposobów np. śmierci, zarwaniem wszelkich kontaktów, rozwodów-w przypadku małżeństwa. W książce pod tytułem "List w butelce" w grę wchodzi śmierć żony Garetta oraz rozwód Teresy z mężem.
Jakimś cudem Teresa znajduje butelkę, w której jest list. Czytając go bardzo się wzrusza, po jakimś czasie dostaje kolejne listy i te również ją wzruszają. Postanawia za wszelką cenę poznać autora owych listów miłosnych. I przekonać się czy taki jest naprawdę czy tylko pisze piękne listy...

Joanna | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Wypożyczyłam z biblioteki "książki wybrane Przeglądu Reader's Digest" ponieważ wpadła mi w oko powieść Nicholasa Sparksa "Ocean Miłości". Nie słyszałam o niej więc wzięłam z półki. Chcąc wpisać na portalu nie znalazłam tej powieści, więc zaczęłam czytać. Okazało się ze to nic innego, jak "List w butelce" :) Miła niespodzianka, zwłaszcza, że miałam zamiar ją przeczytać w najbliższym czasie. Powieść przepiękna, ale nie zakończona szczęśliwym zakończeniem. Czytając ją skojarzyłam fakt, że jakiś czas temu oglądałam film. Polecam, warto i przeczytać i obejrzeć. Mnie to zajęło niecały dzień ;)

Haneczka | 2013-12-05
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Czy wszystkie książki Sparksa kończą się źle...?!
Smutna, piękna, niosąca nadzieję, przyprawiająca o potoki łez...
Smutek po raz kolejny rozlał się po moim ciele chłodem i zaciemnił radości dnia codziennego.
Nigdy nie zdołałabym pogodzić się ze stratą miłości, ale też chyba nie przeżyłam dotąd tak wielkiej miłości jak bohaterowie książki.
Miłość rodząca się między bohaterami jest cicha, spokojna, piękna.. to wszystko sprawia wrażenie, jakby była najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Dlatego od początku po cichu kibicujemy kochankom i czekamy na to by ich uczucie rozkwitło, by można było jeszce bardziej cieszyć się ich szczęściem! Jednakże autor łamie nam serce...
Wydaje mi się że najważniejszą nauką płynącą z książki to nie zamykać się w sobie, nie zapiekać się w swoim bólu i odnaleść w sobie nowe siły by iść dalej.
Mimo swego piękna książkę polecam czytelniczkom o mocnych nerwach!!

Ataga | 2013-06-17
Przeczytana: 2013 rok

Pierwszy raz miałam do czynienia z twórczością Nicholasa Sparksa. Zdecydowanie się nie zawiodłam. Muszę przyznać, że najpierw oglądałam film, a później przeczytałam książkę.
"List w butelce" to bardzo piękna i wzruszająca powieść. Mówi o głębokim uczuciu jakie połączyło dwoje ludzi na wiele lat. Autor doskonale opisał ból po utracie ukochanej osoby. W pewnym momencie chciałam przytulić Garretta i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.
Zaciekawiła mnie również postać Theresy. Została przedstawiona jako dojrzała kobieta, która pomimo przeciwności losu odnalazła swoje szczęście u boku Garretta. Niestety wspólne życie nie było im pisane...

Trzeba pamiętać, aby cieszyć się chwilą, bo nie wiadomo co nas czeka w przyszłości.

andzia12 | 2014-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Fantastyczna książka. Należy do moich ulubionych spośród wszystkich powieści N. Sparksa.
Czytałam ją już kolejny raz, i jak zawsze wzruszyłam się niesamowicie.
"List w butelce" to przepiękna historia miłosna.
Mówi tak wiele o nas, że czasami trzeba odważyć sie na jakiś krok do przodu. Jak i również to, że czasami można spóźnić się z czymś. Tak jak w przypadku Gareta.
Na koniec popłakałam się, że w taki sposób to się skończyło...
Gorąco polecam!

Lenalee | 2010-01-30

Pierwsza książka Sparksa, którą przeczytałam. Wspaniała i wzruszająca. Nie można się od niej oderwać.

kooooooot | 2012-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Moja pierwsza przygoda z twórczością Sparksa. Z czystym sumieniem mogę wpisać autora, na listę ulubionych. „List w butelce” czyta się od pierwszej strony lekko, szybko i przyjemnie. Nie mogę wyjść z podziwu , jak mężczyzna może pisać w tak piękny sposób. Czytając przeniosłam się w zupełnie inny świat. Pełny uczuć , miłości ..Ogółem bardzo wzruszająca, emocjonalna. Przyznaję, że uroniłam potok łez . Polecam !

lacerta | 2013-12-24
Przeczytana: 10 marca 2013

Kilka lat temu, gdy nie miałam jeszcze pojęcia o istnieniu Nicholasa Sparksa, obejrzałam film "List w butelce". Nie wiem czemu, ale nie wzbudził on mojego zachwytu. Tak więc do czytania książki zabierałam się kilka razy.
Na początku odczuwałam awersję spowodowaną filmem. Jednak czytają coraz dalej niechęć przemijała, a ja coraz bardziej zachwycałam się książką.
Opowieść jest tak wzruszająca, niesamowita i realistyczna, że nie byłam w stanie oderwać się od niej. Niesamowite jest to jak Nicholas Sparks potrafi wzbudzić w czytelniku tyle emocji, a postacie wykreowane są wręcz niezwykle. Bohaterem, na którego ja zwróciłam największą uwagę jest Jeb Blake ponieważ jest to osoba niesamowicie mądra, a jego słowa potrafią poruszyć i dać do myślenia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku