Okładka książki List w butelce

Albatros
miłość, list, tajemnica, zdrada
typ
papier
7.21 (3353 ocen i 326 opinii)

Opis książki

Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna. W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: "Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu." Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Książka niezwykle wzruszająca i skłaniająca do wielu głębszych refleksji. Zadziwiające, jak jedna butelka może wszystko zmienić. Nie wiem, czy jakakolwiek książka Sparksa wzbudziła we mnie tyle emocji i doprowadziła do łez tyle razy.
Piękna historia, pięknie napisana. Czytelnik niemal może uwierzyć w jej prawdziwość.
Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Grażyna | 2010-07-19
Na półkach: Mmm, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2010

"List w butelce" zaliczam do literatury lekkiej i przyjemnej, w sam raz na wakacyjną porę. Książka do przeczytania w jeden dzień.
Filmu na jej podstawie nie oglądałam, ale chyba mnie nie ciągnie do obejrzenia.
Książki Sparksa mają kobiecy rys i często łapię się na tym, że mam wrażenie, że pisze je kobieta.
Polecam na urlopowe dni, czyta się jednym tchem i za to wystawiam ocenę bdb.

Przepiękna opowieść..
Oglądałam jej ekranizację. Wydaje mi się, iż zakończenia się od siebie różnią, ale nie jestem pewna.. no, ale mniejsza z tym. Wracając do pierwszej myśli jest to piękna opowieść o utracie bliskich osób. Bliskie sercu osoby można tracić na wiele sposobów np. śmierci, zarwaniem wszelkich kontaktów, rozwodów-w przypadku małżeństwa. W książce pod tytułem "List w butelce" w grę wchodzi śmierć żony Garetta oraz rozwód Teresy z mężem.
Jakimś cudem Teresa znajduje butelkę, w której jest list. Czytając go bardzo się wzrusza, po jakimś czasie dostaje kolejne listy i te również ją wzruszają. Postanawia za wszelką cenę poznać autora owych listów miłosnych. I przekonać się czy taki jest naprawdę czy tylko pisze piękne listy...

Joanna | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Wypożyczyłam z biblioteki "książki wybrane Przeglądu Reader's Digest" ponieważ wpadła mi w oko powieść Nicholasa Sparksa "Ocean Miłości". Nie słyszałam o niej więc wzięłam z półki. Chcąc wpisać na portalu nie znalazłam tej powieści, więc zaczęłam czytać. Okazało się ze to nic innego, jak "List w butelce" :) Miła niespodzianka, zwłaszcza, że miałam zamiar ją przeczytać w najbliższym czasie. Powieść przepiękna, ale nie zakończona szczęśliwym zakończeniem. Czytając ją skojarzyłam fakt, że jakiś czas temu oglądałam film. Polecam, warto i przeczytać i obejrzeć. Mnie to zajęło niecały dzień ;)

Ataga | 2013-06-17
Przeczytana: 2013 rok

Pierwszy raz miałam do czynienia z twórczością Nicholasa Sparksa. Zdecydowanie się nie zawiodłam. Muszę przyznać, że najpierw oglądałam film, a później przeczytałam książkę.
"List w butelce" to bardzo piękna i wzruszająca powieść. Mówi o głębokim uczuciu jakie połączyło dwoje ludzi na wiele lat. Autor doskonale opisał ból po utracie ukochanej osoby. W pewnym momencie chciałam przytulić Garretta i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.
Zaciekawiła mnie również postać Theresy. Została przedstawiona jako dojrzała kobieta, która pomimo przeciwności losu odnalazła swoje szczęście u boku Garretta. Niestety wspólne życie nie było im pisane...

Trzeba pamiętać, aby cieszyć się chwilą, bo nie wiadomo co nas czeka w przyszłości.

Lenalee | 2010-01-30

Pierwsza książka Sparksa, którą przeczytałam. Wspaniała i wzruszająca. Nie można się od niej oderwać.

kooooooot | 2012-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Moja pierwsza przygoda z twórczością Sparksa. Z czystym sumieniem mogę wpisać autora, na listę ulubionych. „List w butelce” czyta się od pierwszej strony lekko, szybko i przyjemnie. Nie mogę wyjść z podziwu , jak mężczyzna może pisać w tak piękny sposób. Czytając przeniosłam się w zupełnie inny świat. Pełny uczuć , miłości ..Ogółem bardzo wzruszająca, emocjonalna. Przyznaję, że uroniłam potok łez . Polecam !

Joanna | 2010-06-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Nicholas Sparks należy do autorów, których styl pisania wręcz uwielbiam. Każda jego książka ma w sobie to, czego od zawsze poszukiwałam, biorąc do ręki książkę. Sprawia, że z łatwością i szybkością chłonę każde słowo, nie bez emocji zresztą ;) jedynym minusem jest to, że tak szybko się kończy i nie jest wieczna, gdyż najchętniej czytałabym je non stop. ;)

"List w butelce" - po tą książkę sięgnęłam jako pierwszą, jeżeli chodzi o zetknięcie się z jego twórczością i od razu przypadła mi do gustu. Już po przeczytaniu jej wiedziałam, że ten autor ma w sobie COŚ, co przyciąga, COŚ, co sprawia, że chce się to czytać.

Książka jest... smutna. Opowiada oczywiście o nieszczęśliwej miłości, chociaż prawdę mówiąc ciężko nazwać to nieszczęśliwą miłością. Raczej nieszczęśliwym zakończeniem, gdyż miłość trwała cały czas.

Akcja tak naprawdę zaczyna się w momencie, gdy dziennikarka Teresa, znajduje na plaży list w butelce. Wzrusza ją niezwykła uczuciowość słów w nim napisanych. Po pewnym czasie znajd...

lacerta | 2013-12-24
Przeczytana: 10 marca 2013

Kilka lat temu, gdy nie miałam jeszcze pojęcia o istnieniu Nicholasa Sparksa, obejrzałam film "List w butelce". Nie wiem czemu, ale nie wzbudził on mojego zachwytu. Tak więc do czytania książki zabierałam się kilka razy.
Na początku odczuwałam awersję spowodowaną filmem. Jednak czytają coraz dalej niechęć przemijała, a ja coraz bardziej zachwycałam się książką.
Opowieść jest tak wzruszająca, niesamowita i realistyczna, że nie byłam w stanie oderwać się od niej. Niesamowite jest to jak Nicholas Sparks potrafi wzbudzić w czytelniku tyle emocji, a postacie wykreowane są wręcz niezwykle. Bohaterem, na którego ja zwróciłam największą uwagę jest Jeb Blake ponieważ jest to osoba niesamowicie mądra, a jego słowa potrafią poruszyć i dać do myślenia.

Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica