List w butelce

Małgorzata Samborska
Message in a Bottle
miłość, list, tajemnica, zdrada

Inne wydania

Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją spędzająca nadmorskie wakacje Theresa Osborne, dziennikarka z Bostonu, samotnie wychowująca dwunastoletniego syna. W środku był list miłosny napisany do zmarłej żony i zaczynający się od słów: "Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu." Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim był mężczyzna? Gdzie się teraz znajduje? Jej spotkanie z tajemniczym Garrettem zaowocuje wielką miłością...

Sklep
Format
Cena

• Krocząc w ciemności
  • Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Życie i śmierć

0 (0 ocen i opinii)
Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
Sy Montgomery

8 (1 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,14 (22 ocen i opinii)
Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,72 (43 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

7,65 (23 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
młoda_pisarka | 2014-04-03
Przeczytana: 17 marca 2014

BUTELKA Z LISTEM NA BRZEGU...

Książka niezwykle wzruszająca i skłaniająca do wielu głębszych refleksji. Zadziwiające, jak jedna butelka może wszystko zmienić. Nie wiem, czy jakakolwiek książka Sparksa wzbudziła we mnie tyle emocji i doprowadziła do łez tyle razy.

Piękna historia, pięknie napisana. Czytelnik niemal może uwierzyć w jej prawdziwość.

Zdecydowanie jest to powieść należąca do tych zapadających w pamięć.

Polecam.

Grażyna | 2010-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2010

"List w butelce" zaliczam do literatury lekkiej i przyjemnej, w sam raz na wakacyjną porę. Książka do przeczytania w jeden dzień.
Filmu na jej podstawie nie oglądałam, ale chyba mnie nie ciągnie do obejrzenia.
Książki Sparksa mają kobiecy rys i często łapię się na tym, że mam wrażenie, że pisze je kobieta.
Polecam na urlopowe dni, czyta się jednym tchem i za to wystawiam ocenę bdb.

Olcentyna | 2015-08-10
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Takie lekkie czytadło z romantyczną historią. W tej książce nie odnalazłam zbyt wielu emocji. Nie polubiłam jakoś szczególnie ani Theresy ani Garretta. W moim odczuciu oboje zachowywali się trochę jak dzieci, działając mi na nerwy. Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że lubię Sparksa, jednak czytywałam już lepsze książki jego autorstwa.

Modliszeg | 2015-12-28
Na półkach: 2015!, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 28 grudnia 2015

"Wiem, że w pewnym sensie każdy krok, jaki zrobiłem, od chwili gdy nauczyłem się chodzić, był krokiem do Ciebie."

Theresa Osborne będąc na wakacjach w zatoce Cape Cod znajduje miłosny list w butelce, który zaadresowany jest do Catherine. Bohaterka zaintrygowana wzruszającą treścią postanawia upublicznić list. Kiedy odnajduje kolejne wiadomości, decyduje się odnaleźć mężczyznę o imieniu Garrett.

Znałam zarys powieści z ekranizacji, która zdecydowanie zachęciła mnie do książki. Nie spodziewałam się, że będę przeżywać historię bohaterów po raz kolejny tak dogłębnie.
Autor rewelacyjnie buduje ciekawość w czytelniku. Napięcie przejawiające się w historii bohaterów, było bardzo rzeczywiste i odczuwalne. Listy, które Garrett pisał do swojej zmarłej żony są pełne wspaniałych, ciepłych słów, które jednocześnie przepełnione są smutkiem i tęsknotą. Bohater posiada bardzo romantyczną osobowość, co przez 332 strony można szczerze pokochać.

Zarówno Theresa jak i Garrett mimo uczucia, które w...

orchideaidea | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Bez wzgledu na to, czego doswiadczylismy w zyciu i jak bardzo jestesmy sklonni pokazywac reszcie swiata, ze ze wszystkim jestesmy w stanie poradzic sobie jako niezalezna i odrebna jedostka, to i tak skrycie w glebi duszy pragniemy bliskosci drugiej osoby.
To oto przeslanie najglosniej do mnie przemawia po przeczytaniu tej ksiazki.

Istnieja slowa, ktore powiazane odpowiednio w tresci i owiane w szczere uczucia, prawdziwie potrafia poruszyc nas do glebi. Historia Theresy i Garrett'a opowiada o nawiazaniu niezwyklej wiezi, zapoczatkowanej przez ''moc'' przypadkowo odnalezionego listu.

Sila uczuc, ubrana w slowa potrafi byc tak wiarygodnie opisana, ze osoba czytajaca dany tekst juz po kilku zdaniach nie pozostaje obojetna na jej przekaz.

Polecam:-)

Przepiękna opowieść..
Oglądałam jej ekranizację. Wydaje mi się, iż zakończenia się od siebie różnią, ale nie jestem pewna.. no, ale mniejsza z tym.
Wracając do pierwszej myśli jest to piękna opowieść o utracie bliskich osób. Bliskie sercu osoby można tracić na wiele sposobów np. śmierci, zarwaniem wszelkich kontaktów, rozwodów-w przypadku małżeństwa.
W książce pod tytułem "List w butelce" w grę wchodzi śmierć żony Garetta oraz rozwód Teresy z mężem.
Jakimś cudem Teresa znajduje butelkę, w której jest list. Czytając go bardzo się wzrusza, po jakimś czasie dostaje kolejne listy i te również ją wzruszają. Postanawia za wszelką cenę poznać autora owych listów miłosnych. I przekonać się czy taki jest naprawdę czy tylko pisze piękne listy...

Justyna | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Czytając list w butelce bardzo dużo emocji i wzruszeń wywołała na mnie ta historia miłosna Garetta i Teresy którzy poznali się nad piękną zatoką Cape Cod na plaży. Ona dziennikarka otrzymała list w butelce od jego zmarłej żony Catrine do której pisał listy, nie mógł się pogodzić się z jej stratą..Ale gdy spotkał na plaży kobietę po raz pierwszy to od razu się spodobała serce zabiło mu mocniej. Wzruszająca, prawdziwa historia, uwielbiam Nicholasa Sparksa i powieści co pisze.

Shimik | 2015-12-26

Historia mnie urzekła! Jest tu pokazana wielka miłość do kobiety, która już nie żyje oraz do kobiety, która wtargnęła w życie. Pokazane jest jak można kochać dwie osoby jednocześnie i walka uczuć, która z tych dwóch okaże się ważniejsza. Jest pokazane jak się w sobie nawzajem zakochują. Wystarczyłoby pchnąć ich lekko w inną stronę, a historia mogłaby się zupełnie inaczej zakończyć. Najbardziej wzruszająca była walka o życie na statku i uświadomienie sobie co jest ważniejsze. Przeszłość czy teraźniejszość. Wybór pozorne jest oczywisty ale trzeba pamiętać, że to co się przeżyło kształtuje człowieka. Nie można jednak zatracać się w tym co było, trzeba iść do przodu.

Joanna | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Wypożyczyłam z biblioteki "książki wybrane Przeglądu Reader's Digest" ponieważ wpadła mi w oko powieść Nicholasa Sparksa "Ocean Miłości". Nie słyszałam o niej więc wzięłam z półki. Chcąc wpisać na portalu nie znalazłam tej powieści, więc zaczęłam czytać. Okazało się ze to nic innego, jak "List w butelce" :) Miła niespodzianka, zwłaszcza, że miałam zamiar ją przeczytać w najbliższym czasie. Powieść przepiękna, ale nie zakończona szczęśliwym zakończeniem. Czytając ją skojarzyłam fakt, że jakiś czas temu oglądałam film. Polecam, warto i przeczytać i obejrzeć. Mnie to zajęło niecały dzień ;)

andzia12 | 2014-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Fantastyczna książka. Należy do moich ulubionych spośród wszystkich powieści N. Sparksa.
Czytałam ją już kolejny raz, i jak zawsze wzruszyłam się niesamowicie.
"List w butelce" to przepiękna historia miłosna.
Mówi tak wiele o nas, że czasami trzeba odważyć sie na jakiś krok do przodu. Jak i również to, że czasami można spóźnić się z czymś. Tak jak w przypadku Gareta.
Na koniec popłakałam się, że w taki sposób to się skończyło...
Gorąco polecam!

Na półkach