Rynek i pieniądz w Polsce u progu XXI wieku

biznes, finanse

Książka ma charakter edukacyjny prezentuje podstawowe wiadomości o rynku, gospodarce rynkowej i jej finansowych aspektach. Zamysłem Autora było wprowadzenie Czytelnika w problematykę polityki gospodarczej Polski epoki transformacji, wywołującej wciąż wiele sporów i polemik. Po dziesięciu latach od przełomu ustrojowego Autor podejmuje próbę całościowego spojrzenia na ten kluczowy dla dalszego rozwoju naszego kraju okres. Zgodnie z obiektywnym stanem wiedzy zdecydowanie opowiada się po stronie gospodarki rynkowej, po stronie dobrego pieniądza i dobrego, ale twardego prawa.