Papla w wielkim mieście

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Papla (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Queen of Babble in the Big City

Lizzie doskonale wie, że często zdarza się jej powiedzieć o parę słów za dużo, co krzyżuje jej plany. Teraz postanawia podbić Nowy Jork i zrealizować swoje marzenia o małżeństwie i własnym salonie renowacji sukni ślubnych. Jednak Lizzie nie byłaby sobą, gdyby znowu czegoś nie wypaplała...

źródło opisu: Amber, 2007

źródło okładki: Amber, 2007

Ataga | 2013-04-09

Wszystkie części są bardzo lekko napisane. Można się pośmiać i rozluźnić.

Bed | 2010-09-20
Przeczytana: 2010 rok

Bohaterka za bardzo w stylu legalnej blondynki, ale w książce dużo humoru, można się zrelaksować.

Część II przygód Lizzie.

Lizzie zawsze powie o parę słów za dużo. A to nieraz pokrzyżowało jej plany i zniweczyło marzenia. Teraz postanawia podbić Nowy Jork, wyjść za mąż i otworzyć własny salon renowacji sukni ślubnych. Jednak nie byłaby sobą, gdyby znowu czegoś nie wypaplała...

Cytat rozpoczynający każdy rozdział książki znacznie urozmaica książkę i zaciekawia czytelnika.

lizzy13 | 2013-11-11
Przeczytana: 2013 rok

Zdecydowanie lepsza od pierwszej części, wydawała mi się dużo ciekawsza i więcej było interesujących i zabawnych zwrotów akcji. Książka lekka, przyjemna, idealna na poprawienie humoru i czytanie w zimne, jesienne wieczory :)

Magda | 2013-05-22
Przeczytana: 22 maja 2013

Książka pisana językiem, który bardzo dobrze się czyta. Do przeczytania w jedno południe. Lekka, taka o wszystkim i o niczym. Nie ma jakiejś konkretniej fabuły. Ale przyjemnie się ją czytało, chyba sięgnę po dalsze części, bo koniec mnie zaintrygował.

Ervisha | 2010-10-26

Kiedy Lizzie wraz ze swoim chłopakiem Lukiem trafia do Nowego Jorku zaczynają się kłopoty. Najpierw prawie-książe proponuje Papli wspólne mieszkanie po zaledwie trzech miesiącach znajomości, co jest wystarczającym powodem zadawanych sobie w duchu przez nią pytań typu Kiedy się ze mną ożeni? Ale musi też myśleć o pracy, której ciągle nie dostała. Gdy wreszcie Lizzie Nicols ją znajduje, w dodatku w wymarzonym miejscu, jej język, bez pomocy świadomości, lecz przeciwko niej, rusza do akcji. Tak oto główna bohaterka wrabia się w niepłatną robotę u monsieur Henriego. By dołożyć się do czynszu wspólnego gniazdka zwraca się o pomoc do przyjaciela. I to dzięki niemu Lizzie dostaje posadę sekretarki w firmie prawniczej. Czy to znak, że wyjdzie na prostą? O nie! Bo jak tu normalnie żyć, skoro matka jej chłopaka ma romans, a Shari staje się pracoholikiem i rzuca chłopaka (prawie najlepszego na świecie) dla...

Okropna książka. Nudą wieje od pierwszej strony. Odradzam. Szkoda czasu na czytanie...

luinopiy | 2014-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z wielu serii napisanych przez panią Cabot ta nie jest moją ulubioną. No bo np. Luke. W pierwszej części był świetny przedstawiany w samych superlatywach i taki idealny dla Lizzie. Później okazuje sie że to jakiś taki zwykły dupek i ma wiele wad.
I jeszcze ta część jest taka przewidywalna. Błagam pierwsze wspomnienie super szeowej Shari i już sie można domyślić. Po tym jak układa się między Lukiem a Lizzie wiadomo że za niego nie wyjdzie więc komu sie pójdzie wypłakać, co?
Ale po za tym jest książka jest fajna typowa lekka "jednowieczorówka".

inflamara | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Nie da się opisać słowami co czułam po przeczytaniu tej książki.Z jednej strony chciałam zamordować Panią Cabot,ale z drugiej uściskać za to,że stworzyła tą historię.
Zdecydowanie ląduje na mojej półce z ulubionymi książkami.

SeaGoddess | 2012-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: styczeń 2012

Druga część nie spodobała mi się tak samo, jak pierwsza. Akcja już nie była taka sama i poziom mojego wciągnięcia trochę się obniżył, jednak niebanalny styl pani Cabot znacznie zaplusował w tej powieści.

Karolina | 2010-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2010

Przeczytałam, z ciekawości, po przeczytaniu pierwszej części.
II jest zbyt przewidywalna, ale można się zrelaksować.