Tajemnice mikrofinansowania

Wydawnictwo: CeDeWu
838788524X
biznes, finanse

Witold Szwajkowski absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 1995 r. związany z rozwojem Funduszu Mikro, powołanym przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości. Od 1998 r. jest prezesem zarządu. Wcześniej zdobył doświadczenie w działalności kredytowej w Polskim Banku Rozwoju SA. Doświadczenia Funduszu Mikro, obecnie największej polskiej organizacji mikrofinansowej, miały znaczący wpływ na rozwój innych, podobnych instytucji w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.Mikrofinansowanie postrzegane jest często jako finansowanie małych przedsięwzięć lub finansowanie przy użyciu małych kwot pieniędzy. Są to interpretacje zgodne z prawdą, ale niepełne. Ich pozorna oczywistość zniechęca do głębszego poznania i zrozumienia istoty mikrofinansowania, co nie sprzyja pełnemu wykorzystaniu potencjału, jaki w sobie kryje.