Walka, więzienie, zesłanie. W sześciu odsłonach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
978-83-231-2386-6
walka, więzienie, zesłanie
historyczna

Józef Bujnowski był wybitną postacią polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii, polonistą, literatem, krytykiem literackim, poetą i eseistą. Pozostawił jedne z najbardziej interesujących i wartościowych relacji, wspomnień, esejów, notatek i utworów poetyckich dotyczących polskiego podziemia niepodległościowego na Wileńszczyźnie od 1939 do 1941 - do wybuchu wojny niemiecko-radzieckiej.

Publikowane w niniejszej książce teksty Bujnowskiego to opisy wydarzeń mające charakter literacki. Zawierają dialogi, za pomocą których autor starał się realistycznie oddać przebieg aresztowania, śledztwa, pobytu w więzieniu.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

Adrian | 2016-11-13