Egipt. Świat faraonów

Wydawnictwo: Konemann

Niniejszy tom jest kalejdoskopem starożytnego Egiptu. Ukazuje on różne aspekty życia codziennego, jak na przykład urządzenie mieszkań i kulturę jedzenia. Całości dopełniają omówienia takich tematów jak język, pismiennictwo, religia, sprawy państwowe, architektura i sztuki piękne. Powstał żywy obraz zaginionego i tajemniczego świata faraonów, który aż do dziś przyciąga i fascynuje.

kinga1711 | 2017-06-26

Ogromna książka, zawierająca wiele ilustracji. Stanowi swoistego rodzaju album, z dużą ilością zdjęć i nadbudową historyczną. Pomocne okazują się słownik pojęć oraz spis rządzących dynastii i władców.

melody | 2015-02-03

Bardzo dobrze przygotowana i wydana książka. Dla osób fascynujących się historią Kraju Faraonów obowiązkowa pozycja!

Od dawna szukałam książki w której będzie wszystko na temat Starożytnego Egiptu, ta pozycja została mi polecona przez osobę która jest egiptologiem i nie zawiodłam się. Ja także polecam !! :)

Imachuemanch | 2013-08-18

Książka w treści nie jest nadzwyczajna. Standardowe, pobieżne i ogólne przedstawienie specyfiki historii i kultury spod piór kilku autorów. Dosyć szeroka bibliografia. W tej pozycji nie byłoby nic nadzwyczajnego, co by skłoniło to jej polecenia ponad inne pozycje, gdyby nie rewelacyjna wręcz ilość i jakość materiału ikonograficznego. Setki wręcz kolorowych zdjęć w olbrzymim formacie są na polskim rynku literatury dot. starożytnego Egiptu ewenementem pod postacią tej pozycji. Dla tych przepięknych ilustracji, które mogą równie dobrze być źródłem do wykorzystania podczas pisania opracowań popularnonaukowych jak i naukowych (jakość ikonografii!!!), warto kupić tę książkę.

Terefere | 2010-11-02

Książka przybliża historię i kulturę starożytnego Egiptu. Zawiera różne zagadnienia od języka po architekturę i sztukę. Dla tych którzy pasjonują się Egiptem książka ta jest wręcz idealna. Polecam:)