Notatki szefa warszawskiego Kedywu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
historyczna

Notatki Józefa Romana Rybickiego, pisane po wojnie, po wyjściu z więzienia mokotowskiego, są lekturą niezwykłą, inną od klasycznych wspomnień wojennych. Dotyczą działalności konspiracyjnej, którą autor rozpoczął jesienią 1939 r. w Tomaszowie Lubelskim, a kontynuował w Częstochowie, Radomiu i Warszawie. Od listopada 1943 r. kierował Kedywem Okręgu Warszawa AK. Przywołują sylwetki ludzi, z którymi współpracował; chronią pamięć o nich przed zapomnieniem. Przypominają konspiracyjną codzienność.

Radek | 2013-12-25
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam